JOHTAJIEN PALKAT YLÖS

JOHTAJILLA PALKAT TOSI YLÖS
FIRMOJEN PTÄÄ POTKIA MAHDOLLISIMMAN
PALJON TYÖLÄISIA ULOS

ETTÄ OSINGOT NOUSEE.
PAREMPI ETTÄ ON ESIM 60%TYÖTTÖMYYS
JA TÖISSÄ TOSI KOVAT PALKAT
JA TYÖTTÖMILLA YLI 1000€ KUUSSA KÄTEEN
TURHAA KAIKKIEN RÄVELTÄÄ TÖISSÄ KONEET
ROBOTIT YNM TEKEE TÖITÄ.
0137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


1000 kirjoitti:

JOHTAJILLA PALKAT TOSI YLÖS
FIRMOJEN PTÄÄ POTKIA MAHDOLLISIMMAN
PALJON TYÖLÄISIA ULOS

ETTÄ OSINGOT NOUSEE.
PAREMPI ETTÄ ON ESIM 60%TYÖTTÖMYYS
JA TÖISSÄ TOSI KOVAT PALKAT
JA TYÖTTÖMILLA YLI 1000€ KUUSSA KÄTEEN
TURHAA KAIKKIEN RÄVELTÄÄ TÖISSÄ KONEET
ROBOTIT YNM TEKEE TÖITÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu