Jalkapallo ottelu Wales-Suomi. Aiotko katsoa matsia vai onko palstan jutut kiinnostavampia.
Tänään tulee
20
66
Vastaukset
Katson jalkapalloa, mahdollisesti samalla vilkuilen palstalle
- Anonyymi
Riittää kun pujis katsoo ja kertoo sitten muille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riittää kun pujis katsoo ja kertoo sitten muille.
Vallan hyvin riittää! En todellakaan katso mitään tuollaista hihhulointia.
- Anonyymi
Varmasti avaan telkkarin tohon viereen. En oo ihan varma miten aktiivisesti ehin kattomaan. Riippuu vähän myös miten se peli alkaa alkaa edetä. Jännää peliä tulee varmasti vilkuiltua enemmän. Palstaa en tuohon aikaan ehdi vilkuilla. Vilkaisen sitten taas ennen nukkumaan menoa.
-n80- - Anonyymi
Sen verran tärkeä matsi Suomalaisille, et pakko kattoo. Teemme historiaa tänä iltana hyvää sellaista.
- Funeau
Mun mielestä on epäisänmaallista olla seuraamatta matsia, ja vielä epäisänmaallisempaa kirjoitella tänne.
(hirn)- Anonyymi
Älä puhu mitään. Minä vietän viikon itsenäisyyspäivää!! 🇫🇮
- Funeau
Anonyymi kirjoitti:
Älä puhu mitään. Minä vietän viikon itsenäisyyspäivää!! 🇫🇮
Very nice
Tiedätkö miksi Suomessa itsenäisyyspäivänä kaikki suomalaiset polttavat kahta kynttilää oman erkkerinsä ikkunalaudalla syvässä ja pimeässä illassa?
No siksi että kynttilää ei voi polttaa molemmista päistä yhtä aikaa sotkematta paikkoja steariiniin.
(hihitystä)
- Anonyymi
Miltä kanavalta ja koska
- Anonyymi
Peruttu 👆
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Peruttu 👆
Ahaa kun tv een päivän ohjelmassa ei näkynyt millään kanavalla
- Anonyymi
Jalkapullero-pallo, jalkapullo, kuin lentävä humalainen lentokapteeni.
- Anonyymi
Lihapallo, eli pulla, kuin alkoholisoitunut ylipainoinen lentokapteeni, eli lentävä puliukko.
- Anonyymi
Katson kyllä.
- Anonyymi
Minä pidin paljon teemu putkosen hiustyylistä, ei näy mönkiviä luteita päässä hiusten sisällä, paitsi parrassa ehkä.
- Anonyymi
Palstan jutut on kiinnostavampia
- Anonyymi
No suomi hävii se on varma juttu. Ei suomi kestä paineita tuollaisessa matsissa.
- Disse
Taidan katsoa nettflixistä The Flash-sarjaa...sopivan hömppää tänne töihin....
Jalispeliä voin vilasta jostain iltalehden sivuilta työkoneella..
En muutenkaan jaksa jotain jalista tapittaa koko matsia...se on niin puuduttavaa katseltavaa jotenkin. - Anonyymi
Koronteeni-karanteeni peruuttaa urheilutapahtumia. Itseäni huvittaa tuo Suomen surkein kuski, kun naiset: kuin kiljuminen olisi jo auton hallintalaitekin, kuin jarrupoljinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734532Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673649Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621938Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261839Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3021499Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351045Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18986en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va124938Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235885