Parisen vuotta seurustellut erään naishenkilön kanssa, monella tapaa kiva nainen, mutta välillä meno on ollut hieman on / off tämän naisen puolelta. Temperamenttia hänellä riittää. Syksyllä tuli riita, minä kuulemma syyllinen ja pian naisystävä löytyi erään kaverini ilmoituksen mukaan netistä seuranhakupalstalta. 99 % varmuudella hänelle on tullut uusi kaveri kuvioihin. Olen selvittänyt kuka tämä mies on, mutta nainen ei tiedä, että minä tiedän tästä miehestä. Nainen ei ole tästä miehestä minulle puhunut, eli toistaiseksi juttu lienee aika orastavalla tasolla ( ? ). Kuvioihin tulleesta miehestä huolimatta tämä nainen pitää minuun edelleen yhteyttä, tosin nykyisin harvemmin, tyyliin miten menee, lähdetäänkö lenkille tms. Kun vastaan on hänen vastaukset nykyisin noin kolmen sanan mittaisia, ennen viestit olivat pitkiä, hymiöitä ja sydämiä täynnä. Kyllä, välitän tuosta naisesta edelleen. Itse en ole toistaiseksi kertonut tälle naiselle, että tiedän hänen tapailevan toista ja kuka hän on.
En tiedä miksi hän toimii näin, haluaako pitää minut löysässä siimassa ? Tykkään edelleen tästä naisesta ja haluaisin neuvoja miten toimia, että asiat korjautuisivat ennalleen eli vinkkejä erityisesti naisilta.
Kilpailutilanne, toinen mies
Anonyymi
1
166
Vastaukset
- Anonyymi
Mene lenkille jos haluat. Kysy aivan suoraan oletteko te yhä "pari". Kysy odottaako hän pidempää "vain te kaksi"-yhdessäoloa sinun kanssa. Toisin sanoin, edustaako nainen avosuhteen kannattavuutta vai haluaako se seurustella kanssasi oppiakseen tuntemaan sinut loppunelämän kestävää yhdessäoloa varten. Olette tunteneet jo jonkin aikaa, ehkä tuo aika ei sittenkään ole vielä tarpeeksi!
Jos se alkaa lässyttämään tyyliin " ketään ei voi omistaa...", on todennäköistä että voit alkaa etsimään elämänkumppania joka vastaa sinun arvomaailmaasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1925132Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,344523Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699123169Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2603070Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1593012- 542568
- 271939
- 561903
- 831872
- 231815