Pick-upin lavalle

[email protected]
Eikos ne mökit mitkä tulee pick-upin lavalle tulleet laillisiksi.
Kokemuksia?
3279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laillisiksihan ne tulivat, mutta yhdistelmän hinta vaan rajoittaa ostajakuntaa.
Mainoskuvissa on 60-80.000 euron ryöhäriautoja alustana ja siihen vielä kallis kabiini päälle, niin yhteinen hinta kiipeää yli 100 t€ .
Mutta jos laittaisi sen vaikka vanhan pitkälavaisen Isuzun päälle, niin voisi matkustella melko edullisesti ja saisi vielä bonuksena tupruttaa mustaa savua viherpiipertäjien päälle oikein huolella. Jos vain jousitus riittää tai sitten pitää laitattaa vielä lisälehti jousipakkaan. Nehän painaa 600-700 kg, joten normi avolavan vanha jousitus olisi kovilla ja kallistelu melkoista, kun yhdistelmän koko korkeus on kuitenkin se 3 metriä. Aika vähän lienee kokemusta porukalla, kun ne kiellettiin jo 1990 ja nyt vasta sallittiin uudelleen. Lienee siellä akessa majaillut oikein kiusantekijöiden konklaavi, kun ei valkoista savua tuprahda milloinkaan, vaikka niin rummutetaan kuuluttavan eurooppaa ja "kaikilla samat säännöt" .

Äänestä
  • Ei oo minustä järkeä noissa kopeissa. Samalla rahalla saa hyvän vaunun picupin perään. Tilaa moninkertaisesti.
    Antakaa "viherpiipertäjien" olla miten haluavat, ei sitä tarvi turhaa ärsyttää ketään. Kukin tylillään sano.

    Äänestä

Kun etsin kuvia ja tietoa noista mahdollisuuksista, niin ensin tuli vastaan sellaiset nimet kuin Easy Campers ja Nord star . Polarkin teki noita jossain vaiheessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


virtasenposti kirjoitti:

[email protected]
Eikos ne mökit mitkä tulee pick-upin lavalle tulleet laillisiksi.
Kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu