"Surmantyön tekijä on puolestaan 40-vuotias mies, jolla on jo aiemmin takanaan joitakin tuomioita väkivallasta ja huumeiden myynnistä."
Kertoo paljon maskitomien asenteesta, Tilanne meilläkin on se, että ilman maskia liikkuu enää vain sosiaalitapaukset jotka muutenkaan eivät mistään mitään välitä sekä kusipäät ja itsekkeskeiset asennevammaiset:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007634638.html
Huomautus kasvomaskista johti tappoon Pietarissa
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jos busseissa on käytettävä maskia, niin jos ei halua maskia käyttää parempi olla käyttämättä bussia. Varsinkin jos kannat mukanasi puukkoa.
- Anonyymi
VIDEOTALLENTEESTA näkyy, kuinka reittibussin takaosassa istuva mies nousee penkiltään ja menee huomauttamaan maskittomalle pariskunnalle kasvomaskin tarpeesta.
Huomauttajalla itsellään on kasvomaski, kuten myös muilla bussin matkustajilla. Pietarissa tällä hetkellä voimassa olevien koronasääntöjen mukaan kasvomaskin käyttäminen julkisessa liikenteessä on pakollista, uutistoimisto Tass muistuttaa uutisessaan.
Uutissivusto Fontankan mukaan maskiton mies vimmastui huomautuksesta ja ryhtyi haukkumaan huomauttajaa karkein sanankääntein. Tässä vaiheessa huomauttaja itse käyttäytyi vielä rauhallisesti ja käytti korrektia kieltä.
Kun maskiton mies oli aikansa haukkunut maskillista, tämä menetti myös malttinsa. Videolta näkyy, että maskillinen mies huomasi bussin olevan pysähtymäisillään, jolloin hän päätti hypätä itse pois bussista, mutta löikin sitä ennen maskitonta miestä kasvoille.
Maskittoman miehen niin ikään maskiton naisystävä yritti hillitä kumppaniaan, mutta tämä ryntäsi siinä samassa ulos bussista maskillisen miehen perään. Myös nainen poistui miesten vanavedessä.
Tämän jälkeen tapahtumat etenivät kadulla niin, että maskiton mies löi puukolla maskillista. On olemassa myös videoita, joilta paljastuu, että puukottaja katui heti tapahtunutta ja yritti sen jälkeen elvyttää uhriaan, mutta se oli jo liian myöhäistä. - Anonyymi
Kysykää peilikuvaltanne, onko mahdollista, että maski suojaa virustartunnalta. Ajatelkaa ihan ite ilman median kaupallisia maskijuttuja. Älkää antako pelon ohjata päätöstänne. Jos päätätte käyttää maskia, on syytä muistaa, että monenmoiset virukset uhkaavat meitä kehdosta hautaan ja vielä sen jälkeenkin. Viruksiin ei ole hoitokeinoa.
- Anonyymi
Kysy sinä peilikuvaltasi miksi ymmäryksesi on vähäinen, miksi lapsen asteelle olet jäänyt ajattelussasi. Kysy äidiltäsi. joiko hän raskausaikana se aiheuttaa usein sen, etti lapsen ymmärrys kehity koskaan aikuisen tasolle.
- Anonyymi
Venäjällä selviää moisista teoista, kun liittyy Putinin Wagner-joukkoihin ja siten pääsee ulkomaillekin tappamaan ihmisiä lisää.
- Anonyymi
Keihäs lentää
https://youtu.be/jgoTMOgb3Ds
"Mitä lyhemmällä keihäs lentää, sen lähempänä on turvallista."
Vanha viidakon sanonta, Mustanaamio
Jo Mustanaamio 70 luvulla ymmärsi tuon fysiikan lain jota THL ja tietokonenörtit eivät nykyisin ymmärrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724447Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663583Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591893Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251791Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991476Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341017Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18945en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120905Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235881