Niii... mitä sitten..
Kun se ihminen johon oot itse satsannu KAIKKI.. Pettää sut..Mitä sitten.. Helv*tti sentään kertokaa mulle mitä sitten.. Miten tästä pääsee eteenpäin? Opinko ikinä luottamaan.. en.. Opinko ikinä olla vihaamatta.. opinko ikinä antamaan anteeks.. Mä oon niin vihanen, rikki, hukassa.. En halua erota koska näin hän on kuulema onnellinen ja meidän lapsi.. Hän katuu kovasti... Mutta mä koen katsovani itseäni enää vaan itseni ulkopuolelta... haluaisin niin olla jonkun 1valinta.. en viimeinen..
Enkä mä luultavasti saa teidän vastauksista edes mitään apua... Pakko vaan kirjottaa jonnekkin nää asiat ulos...
Mitä sit kun menee liian rikki.
15
189
Vastaukset
- Anonyymi
Mies on luuseri, jos pettää !
- Anonyymi
Et sä tuolla ihmistuntemuksella parempaakaan löydä, jos toisen pettäminen tulee täytenä yllätyksenä.
- Anonyymi
Miksi sä kuvittelet sen tulleen yllätyksenä? En oo sanonu niin.. Sitä paitsi tekeekö se asiasta yhtään erilaista tuli se yllätyksenä tai ei. Millätavalla mun ihmistuntemus vaikuttas siihen että mies pettää?
- Anonyymi
Mies teki todella ala-arvoisen tempun.
Miten ikävää että sen korvien välissä on vain sahanpurua. Tuollaiset yhden aivomolekyylin omaavat täytyisi sulkea kaikki samaan häkkiin- voisivat sitten useammam molekyylin tasolla käyttäytyä kaikki yhtä ala-arvoisesti - satuttamatta muita.
Kuule, jos voit hyväksyä tuon typeryksen ja jatkaa lapsen tähden elämää sen kanssa, teet tosi uhrautuvaisen teon.
Pidä aina mielessäsi että sinä liikut paljon korkeammalla tasolla. Olet paljon idiootti miestä älykkäämpi, fiksumpi, hekisesti kehittyneempi.
Sinulla, jos kenellä on aihetta ylemmyydentuntoon!
Sinulla on täysi syy halveksia ihmisiä jotka huolellisesti ja harkite, täydellä järjellä tekevät itsestään idiootteja. Kuten petturi lapsesi isä.
Nosta itsesi korkealle jalustalle jonne sinä todella kuulut!- Anonyymi
No kiitos.. Mä en kyll oikeesti tarvii jalustaa.. Enkä ylistystä ratkasustani.. Mutta jos vilpittömästi vastasit niin kiitos. Tää ratkasu on aika haastava, haluaisin vaan oppia keinoja että jaksaisin ja pärjäisin näiden fiilisten kanssa.. Ehkä aika vie osan pois. Ehkä keskityn väärään asiaan..
- Anonyymi
Minä sain kesällä tietää miehen kuukausia kestäneestä salasuhteesta. Minä hetkeäkään tilaamatta sanoin hänelle, että meidän avioliitto oli sitten tässä. Minulla tietysti hiukan erilainen tilanne kuin sinulla. Mieheni harjoitti henkistä väkivaltaa minua kohtaan jo sitä ennen vuosia. Näin jälkeenpäin ihmettelen miksi siedin sellaista kohtelua. Eroa olin miettinyt pitkään, joten asian tultua ilmi ei ollut enää mitään tekosyytä lykätä eroa enää. Olin jollain tapaa jopa helpottunut.
Sinuna miettisin kaksi kertaa jatkaako yhdessä ihmisen kanssa johon ei voi luottaa. Kun kerran pettää niin kynnys on matalampi seuraavalla kerralla ja sehän tulee heti kun vain tilaisuuden saa. Eihän se eroaminen mitään helppoa ole mutta pettäjä ei sun anteeksi antoa ansaitse.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380