Mitä sit kun menee liian rikki.

Anonyymi

Niii... mitä sitten..
Kun se ihminen johon oot itse satsannu KAIKKI.. Pettää sut..Mitä sitten.. Helv*tti sentään kertokaa mulle mitä sitten.. Miten tästä pääsee eteenpäin? Opinko ikinä luottamaan.. en.. Opinko ikinä olla vihaamatta.. opinko ikinä antamaan anteeks.. Mä oon niin vihanen, rikki, hukassa.. En halua erota koska näin hän on kuulema onnellinen ja meidän lapsi.. Hän katuu kovasti... Mutta mä koen katsovani itseäni enää vaan itseni ulkopuolelta... haluaisin niin olla jonkun 1valinta.. en viimeinen..
Enkä mä luultavasti saa teidän vastauksista edes mitään apua... Pakko vaan kirjottaa jonnekkin nää asiat ulos...

15

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mies on luuseri, jos pettää !

    • Anonyymi

      Et sä tuolla ihmistuntemuksella parempaakaan löydä, jos toisen pettäminen tulee täytenä yllätyksenä.

      • Anonyymi

        Miksi sä kuvittelet sen tulleen yllätyksenä? En oo sanonu niin.. Sitä paitsi tekeekö se asiasta yhtään erilaista tuli se yllätyksenä tai ei. Millätavalla mun ihmistuntemus vaikuttas siihen että mies pettää?


    • Anonyymi

      Mies teki todella ala-arvoisen tempun.
      Miten ikävää että sen korvien välissä on vain sahanpurua. Tuollaiset yhden aivomolekyylin omaavat täytyisi sulkea kaikki samaan häkkiin- voisivat sitten useammam molekyylin tasolla käyttäytyä kaikki yhtä ala-arvoisesti - satuttamatta muita.

      Kuule, jos voit hyväksyä tuon typeryksen ja jatkaa lapsen tähden elämää sen kanssa, teet tosi uhrautuvaisen teon.

      Pidä aina mielessäsi että sinä liikut paljon korkeammalla tasolla. Olet paljon idiootti miestä älykkäämpi, fiksumpi, hekisesti kehittyneempi.
      Sinulla, jos kenellä on aihetta ylemmyydentuntoon!
      Sinulla on täysi syy halveksia ihmisiä jotka huolellisesti ja harkite, täydellä järjellä tekevät itsestään idiootteja. Kuten petturi lapsesi isä.

      Nosta itsesi korkealle jalustalle jonne sinä todella kuulut!

      • Anonyymi

        No kiitos.. Mä en kyll oikeesti tarvii jalustaa.. Enkä ylistystä ratkasustani.. Mutta jos vilpittömästi vastasit niin kiitos. Tää ratkasu on aika haastava, haluaisin vaan oppia keinoja että jaksaisin ja pärjäisin näiden fiilisten kanssa.. Ehkä aika vie osan pois. Ehkä keskityn väärään asiaan..


    • Anonyymi

      Minä sain kesällä tietää miehen kuukausia kestäneestä salasuhteesta. Minä hetkeäkään tilaamatta sanoin hänelle, että meidän avioliitto oli sitten tässä. Minulla tietysti hiukan erilainen tilanne kuin sinulla. Mieheni harjoitti henkistä väkivaltaa minua kohtaan jo sitä ennen vuosia. Näin jälkeenpäin ihmettelen miksi siedin sellaista kohtelua. Eroa olin miettinyt pitkään, joten asian tultua ilmi ei ollut enää mitään tekosyytä lykätä eroa enää. Olin jollain tapaa jopa helpottunut.
      Sinuna miettisin kaksi kertaa jatkaako yhdessä ihmisen kanssa johon ei voi luottaa. Kun kerran pettää niin kynnys on matalampi seuraavalla kerralla ja sehän tulee heti kun vain tilaisuuden saa. Eihän se eroaminen mitään helppoa ole mutta pettäjä ei sun anteeksi antoa ansaitse.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      914
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      838
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      788
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      688
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      488
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      476
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      467
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe