Vapaiden suuntien pastorit ohjaa tarkoituksella harhaan!

Anonyymi

Vapaiden suuntien pastorit ohjaavat kuulijoita tarkoituksella harhaan.
Olen käynyt tutustumassa lukuisiin vapaisiin seurakuntiin ja sama ilmiö lienee kaikkialla. Monissa seurakunnissa saarnaaja on ilmiselvä homoseksuaali, joka kuitenkin puhuu voimakkaasti mm. homoliittoja jne vastaan. Tämä ihmetyttää kovasti, sillä eivätkö juuri homoseksuaalit halua, että heidän oikeuksiaan parannettais tässä yhteiskunnassa? Kuuluisia homoseksuaalisuudesta kiinni jääneitä on lukuisia, joista tunnetuimpia lienee Nokia Missiosta tuttu Markku Koivisto, sekä oman seurakuntansa perustanut ja sittemmin ulos potkittu Patrick Tiainen. Molemmat elivät homosuhteessa, mutta esiintyivät heteroina ja saarnasivat seurakunnan edessä mitä sattuu ja lietsoi hurmosta. Molemmat puhuivat jyrkästi homoseksuaalisuutta vastaan, vaikka itse olivat sellaisia.

Evankelisluterilaisessa kirkossa sen sijaan uskalletaan ajaa homoseksuaalienkin asiaa, ja järjestetään jopa Raamatun mukaisia Sateenkaarimessuja. Eihän Jeesus ketään ollut koskaan ajamassa pois. Hän totesi ”tulkaat kaikki minun luokseni!”
Kutsu kuului aivan kaikille!

Miksi sitten nämä tietyt henkilöt vapaissa suunnissa haluaa saarnata toisin, mitä itse uskovat?
Syy on se, etteivät he edes ole uskovaisia. He haluavat rikkoa Jumalaan uskovien yhteyden omilla valhesaarnoillaan. Ensin he puhuvat kaikkea mahdollista ja kun totuus tulee julki, ihmiset menettävät uskon koko Kristinuskoon. Tämä on näiden valhettelijoiden tarkoitus. Tämä oli myös Markku Koiviston ja Patrick Tiaisen tarkoitus. Saada kristinusko tuntumaan ahtaalta ja kopealta. Taantumuksellisenakin. Sekopäisenäkin (kielillä ulimiset ja transsit) jne.

Oikea Jumalan Sana ei tuomitse ketään. Eikä oikeassa Kristuksen seurakunnassa saarnaja koskaan puhu toisin, mitä itse elää. Jos Jumalan Sanan julistaja on homoseksuaali, hän sen myös kertoo julkisesti. Eikä seurakunta häntä hylkää. Paitsi ne, jotka on tarkoituksella harhautettu uskomaan väärin.
On olemassa suuri salaliitto, jonka tarkoituksena on tuhota koko kristinusko tällaisilla valhesaarnaajilla, jotka laittavat omiaan ja tuomitsevat seksuaalivähemmistöt. Jumalan Sanan mukainen opetus ei opeta tuomitsemaan ketään! Eikä opettamaan toisin, mitä itse elää!!!

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa ehkä lukea Raamattua, ja jos luit, niin sitten ehkä lukutaidossa on jotain vikaa.

      Siellä kyllä kerrotaan useassa kohtaa hyvin tarkasti asiasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2176
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1767
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      117
      1603
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1326
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      51
      1028
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      915
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      827
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      801
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      793
    Aihe