Pakkorokote koekaanineina adventistit

Mitä Adventtikirkon terveystiimin pastorit sanovat pakkorokotteisiin?
Jos kymneksytkään eivät ole pakollisia niin älä maksa niitä. Auta silläkin rahalla köyhiä leskiä ja perheitä.
1359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kävin kaupassa ja siellä tapasin maskittoman adventtiseurakunnan puheripulisen vanhimman.
Kovasti tuli potaskaa jatkuvalla puheella. Yritin pitää häneen turvaväliä mutta aina vaan änkesi lähemmäksi.
Typeriä nuo adventistit jopa vanhemmistoon kuuluvat.

Äänestä
  • Adventistit leimannet itsensä kolmen enkelin odottajiksi.
    Sitten paljastuu totuus
    Kumpaa pastorit odottavat enemmän
    palkkapäivää vai covid-rokotetta?

    Äänestä

Älyvähäisten tapa keskustella tässärimpsussa

Äänestä
  • Adventistit ovat niin viisaita etteivät tiedä mitä tehdä kun pastori ei ole käskenyt ja houkutellut.
    Adventismi sopii huippuälykkäille ruudinkeksijöille.
    Adventtikirkko ilmoittaa päätehtäväkseen "me taistelemne koronaa vastaan" .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Adventistit ovat niin viisaita etteivät tiedä mitä tehdä kun pastori ei ole käskenyt ja houkutellut.
    Adventismi sopii huippuälykkäille ruudinkeksijöille.
    Adventtikirkko ilmoittaa päätehtäväkseen "me taistelemne koronaa vastaan" .

    Adventistit ovat tunnettuja älyvapaudesta.
    Adventismi ei nosta älykkyttä ja se vaikuttaa haitallisesti aivoihin.

    Äänestä

Adventtikirkon moraaliin kuuluu jakaa terveysvalistusta pakkorokotteista.
Mutta hys hys.

SDA on mukana myös osakkaana lääketeollisuudessa ja sairaalabisneksessä.

Äänestä
  • Adventismi on amerikkalainen uskonnollinen kokeilu miten aivopesulla sinut halutaan ottamaan ja haluamaan covidrokote "terveytesi takia".
    Tulee aika jolloin adventisti ihmiset oikein haluavat oikeaan käteensä merkin jotta voivat ostaa ja myydä.
    Pastorit suorittavat aivopesun.
    .

    Äänestä

Yksi tuntemani paikallisen adventtiseurakunnan pastori Helsingissä oli lauantaina jumalanpalveluksen jälkeen R-kioskissa täyttämässä lottokuponkia, kun minä join samaisessa kuponkien täyttötiskillä pullakahveeta.
Onko 3800 euron palkka niin pieni, että pitää yrittää vielä saada lisäansioita Veikkauksen kautta? Vai onko pastorilla ollut pelko kenties siitä, että "firma" potkii taloustilanteen vuoksi pihalle?

Äänestä
  • Se täytyy olla hullu joka tekemättömästä työstä maksaa lusmuilijapastorille palkan.
    Tyhmyydestä sakotetaan ja kusetetaan maksajia.

    Se varjelluin pyhin salaisuus millainen on adventistipastorin kuusipäiväinen työviikko.

    Äänestä

Itse tuen nykyään kristityt yhdessä ry,n radiotoimintaa rahalahjoituksilla. Ovat kiittäneet lahjasta joka kerta kirjeellä.

Äänestä

Nämä vähä-älyiset aloitukset eivät meitä hetkauta.

Äänestä

Kymmenykset kuuluvat papeille ja muut lahjoitukset köyhille ja leskille. Ihan sama mitä vastaan väitätte.

Äänestä
  • Ensinnäkään adventtikirkkossa ei ole yhtään vihittyä pappia ja toiseksi Raamatun mukaan kaikki ovat pappeja. Adventtikirkkon tulisi siis maksaa jokaiselle seurakuntalaiselleen kymmenykset, jos papeille kuuluvat kymmenykset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä Adventtikirkon terveystiimin pastorit sanovat pakkorokotteisiin?
Jos kymneksytkään eivät ole pakollisia niin älä maksa niitä. Auta silläkin rahalla köyhiä leskiä ja perheitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu