Sanan-mielipiteiden- ja lehdistönvapauksiin, on Suomessa isketty nyt rajusti, nykyisen EK-KokPersKrd-opposition, leksaillessa aikaa tappamassa. Äärioikeiston järjestäytyneet veroparatiisirikolliset, tietävät että sananvapaudet köyhyyteen pakotetuille, haavoittuville ihmisille, ovat erittäin tärkeitä, itsepuolustuksen muotoja, siksi niihin isketään nyt EK-PersKok -suunnalta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666062/ek-yleisradion-rahoitus-on-lakkautettava--oikeudet-puolueettomaan-tiedonvalitykseen-palautettava
Anna lehden keskustelut, joihin on voitu osallistua, turvallisesti nimimerkin suojissa, myös heikoimmaista asemasta, missä nimimerkin suoja on ainut mahdollisuus, osallistua keskusteluihin, joutumatta vielä vakavempaan uhkaan, henkeä ja terveyttä kohtaan, on nyt siis Kokoomuksen toimesta poistettu.
https://yle.fi/uutiset/3-11663470
https://www.sampsoniaway.org/cartoons/2015/04/24/cartoon-je-suis-erdogan/
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16502009/paatoimittajat-kaventamassa-sananvapauksia-sananvapauksien-verukkeella-tavallisilta-kansalaisilta#comment-103558655
Perinteisen Anna lehden keskustelupalsta lopetetaan. Kok-"kolumnisteja" tilalle.
4
241
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16440463/eduskunnan-naisviha-konkretisoituu-sairaus-kansanelakelaisten-koyhyyden-jatkamisena#comment-102872918
https://www.dw.com/en/the-russian-oligarchs-of-the-fincen-files/a-55062675
Suomessa Venäjän sananvapaudet ja köyhyyseläkkeet. - Anonyymi
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2016/11/03/puoli-miljoonaa-elakelaista-kituuttaa-koyhyysrajan-alapuolella
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16678847/ek-mediat-vilja-eerikan-kimpussa-koyhyysongelma-altistaa-lisatragedioille
Suomi on loitonnut kauas, Pohjoismaisista demokratioista. EK-medioitten kylmä äärioikeistoradikalismi, syyttelee köyhyyteen pahoinpideltyjen oireilusta, köyhyyteen pahoinpideltyjä, eikä suinkaan vastuuta päättäjiä, joiden pitäisi köyhyysongelmaa ja eriarvoistumista korjata.
Se on niin helppoa, kuin verovaroilla koulutetaan toimittajat ja mediatalot ovat EK-veroparatiisi-äärioikeiston omistuksessa. Suomessa on iso hätätila, köyhyyteen pakotettujen keskuudessa meneillään. Syylliset istuvat Arkadianmäellä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15814032/koyhyyteen-pakotettujen-kerattava-joukkokanne-eduskunnan-korruptiota-vastaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16216235/kulmuni--kepu-valehtelevat-elakekorotuksista---niita-ei-ole-#comment-100667599
Sipilän ja Lintilän naispuolinen jatke, Saarikko lupailee lisää hilloa verokeitaisiin - Keskustan lupaukset eläkeläisköyhyyden poistamisesta: "useita satasia ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen" - missäs ne viipyvät ? - Anonyymi
Missä kokoomus, siellä aina fasistin rautasaapas. Kaapissa olevan luurangon päässä on papin rautakypärä, malliltaan tietenkin kuuluisa Stahlhelm, Kruppin terästä.
- Anonyymi
Sun foliohattus vuotaa yhä pahemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain30611848Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-14411034Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2456358Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2225189Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1653658- 1743538
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502483Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291980Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111817Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171705