thomann.fi

moi onko ketään tilannut tuolta thomannista kitaraa ajattelin tilata mutta en tiedä kannattaisiko tuleeko perille asti edes ehjänä? ja mitä jos se on rikki tai viallinen en viitsi lähtemään saksaan!
61404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kuuluu sanoa: KUKAAN, ei KETÄÄN!!! Se kielihuollosta...
toisekseen: Ehjänä on kaikki tullut mitä olen Thomannilta tilannut.Ja jos sattuis olemaan rikkinäinen, on ihan sama lähetätkö paketin Saksaan vai Tampereelle, sama vaiva kumminkin.
Rohkeasti vaan tilaamaan jos halvalla saa hyvää!:)

Äänestä
  • joo no kiitos nyt ainakin aijon hankkia sen kitaran käyppä kattoo mikä kitara on kyseessä www.thomann.fi hakusanaks: BC RICH
    KERRY KING SIGNATURE SP BK on kyllä saatanan hieno kiitos kun jaksoit vastata!!!

    Äänestä

  • sähkökitara kirjoitti:

    joo no kiitos nyt ainakin aijon hankkia sen kitaran käyppä kattoo mikä kitara on kyseessä www.thomann.fi hakusanaks: BC RICH
    KERRY KING SIGNATURE SP BK on kyllä saatanan hieno kiitos kun jaksoit vastata!!!

    suomesta parhaiten taitaa löytyä www.into-luthman.fi

    Äänestä

paljon sieltä on tilattu ja voi sanoa että uskaltaa tilata.. mutta kitaraa en kumminkaan tilais. varsinkin noissa halpis kitaroissa on niin paljon laadullisia eroja että kitaraa pitäisi aina päästä kokeileen.. ja tollasen kitararan saa suomesta suunnilleen samaan hintaan kun laskee postimaksut mukaan... ei kannata säikähtää sitä musiikkiliikkeessä olevaa hintalappua kun ne poikkeuksetta pudottaa sitä hintaa kohtuulliselle tasolle hyvin pienellä tinkauksella..

torstaina viimeksi kävin kitaraa kokeileen musiikkilikkeessä jossa kitaran hinta oli 536€ sitten kysyin myyjältä että paljonkos tästä pitää oikeasti maksaa että saan viedä tän kotiin.. ni myyjä otti laskimen käteen ja kohta ilmoitti että 480€, ja siihenkin saa kitaran säädätettyä samaan hintaan. jos oikein kauppamien on niin kielet tai piuhakin on mahdollista saada mukaan..
saksasta jos tilaat kitara voi olla huonokin eikä hinta ole neuvoteltavissa ja kun kitaran käteen saat niin sitten vielä paikalliseen liikeeseen säädettäväksi.. tuleepa lähikaupasta ostettu kitara äkkiä halvemmaksi kuin saksan halpa kitara.! että näin...

Äänestä
  • mistä päin suomea saa tuollaisen kitaran mukamassa olisiko netti sivua sit vois mennä joku päivä todellakin kokeilemaan katsos muuten ostan sen aika varmaan thomannista mutta lähetäppä netti osotetta ja kuvaa kitarasta vaikka että missä kitaraa myytäis hinta.... kiitos

    Äänestä

  • aloittelia kirjoitti:

    mistä päin suomea saa tuollaisen kitaran mukamassa olisiko netti sivua sit vois mennä joku päivä todellakin kokeilemaan katsos muuten ostan sen aika varmaan thomannista mutta lähetäppä netti osotetta ja kuvaa kitarasta vaikka että missä kitaraa myytäis hinta.... kiitos

    kokeiles googlesta ja kato mikä musiikkiliike on lähimpiä sulle... kuvia ei vastaavasta löytyny mutta niin moni musiikkiliike noita myy että varmasti löytyy.. jos ei ole hyllyssä niin varmasti tilaavat.. esmes oulun soitin ja tarvike myy vastaavia settejä.!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelia kirjoitti:

moi onko ketään tilannut tuolta thomannista kitaraa ajattelin tilata mutta en tiedä kannattaisiko tuleeko perille asti edes ehjänä? ja mitä jos se on rikki tai viallinen en viitsi lähtemään saksaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu