Kunnollista naista ei löydy koska kaikki on jonkun jännäjonnen käyttämiä. Niin se vaan on asiat tässä maassa huonosti. Turha haaveilla perheen perustamisesta.
Enää ei löydy naista
38
70
Vastaukset
- Anonyymi
Suunnaton sääli että nuo sunkin selkeästi loistavat geenit ei pääse jakoon. Höh.
- Anonyymi
No tuskinpa noilla asenteilla ja käytöksellä kukaan kanssasi tahtoisi elämää jakaakaan.
No eipä täällä kaikkien tarvitse päästä sikiämään. 😬
- Anonyymi
Tuollainen on todella hauska juttu, kun tähtikiikarit niin uutisissa oli tuo saturnus-planeetan ja jupiter -planeetan kohtaaminen, pitäiäisi katsoa ehkä tuota tapahtumaa.
- Anonyymi
Jos tapaat jonkun naisen niin pyydä häntä vaihtamaan verhot, niihin on joku jännämies pyyhkinyt varmasti molonsa.
AsianVierestä - Anonyymi
Se on hyvä kun sinä aloittaja vaikutat todella järkevältä ja oot ihannematskua. Hah.
- Anonyymi
Kaikkien halukkaiden pitäisi saada tehtyä lapsia mutta naiset on nirsoja ja tekevät sitten lapsua jännämiesten kanssa ja lapsista tulee huonoja ihmisiä ja rikollisia myös. On kyllä huonosti asiat tässä maassa kun ei kunnolliset miehet saa perustaa perhettä.
- Anonyymi
Kaikki halukkaat, fyysisesti siihen kykenevät saavat kyllä tehtyä lapsia. Mikäli kotimaan naiset eivät ätmistä huoli, voi ätmi aina noutaa morsion muilta mailta. Moni köyhän maan nainen tekee mieluusti länkkäripojan kanssa mukeloita.
- Anonyymi
Pöksyttömyys on muotia.
- Anonyymi
Suuntaapa kohti ulkomaita. Nyt pikaisesti verkot vesille, niin pääset kesällä naimisiin. Tällä pallolla on kuitenkin yli 3 miljardia naista, joten kyllä sieltä yks sulleki löytyy.
- Anonyymi
Pitää olla jännämies jos naisen haluaa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/69d346f7-cb3b-40d3-b179-5fc0b0f2a294- Anonyymi
"Onneksi" Suomessa ei muunlaisia miehiä olekaan. On vain avoimen agressiivisia jännämiehiä sekä piiloagressiivisia ja räjähdysherkkiä k&k miehiä. Molempien kanssa voi odottaa yhtä jännää lopputulosta.
- Anonyymi
Kontrolloiva mies on pahinta mitä naiselle voi tapahtua! Mies, jonka mielestä naisen tulee täyttää miehen vaatimukset, ei naista ansaitse! Miehet joilla on tunnetaitoja, itsetuntoa ja jotka eivät väheksy naisia, eivätkä alista saavat kyllä naisseuraa!
- Anonyymi
Sitten se on niin. Asiat pitää hyväksyä ja lopettaa niiden märehtiminen, koska mihinkä ne siitä muuttuisi vaikka kuinka mölisee. Miettii sitten muita asioita., mukavampia asioita.
- Anonyymi
Älä luovuta, jännäjonnet palauttaa naisia maanpinnalle, jolloin muillakin on mahdollisuus löytää vähän hyväksi käytettyä, jos onni on myötä? Käyttämätöntä tuskin löytää.
- Anonyymi
Ei pidä liioitella.
- Anonyymi
Naisilla aina jotain ongelmia exän kanssa eli jännämiehen kanssa. Terassilla naisen exä tuli siihen jotain naiselle urputtamaan ja pyysin poistumaan ja tyyppi kävi käsiksi joten jouduin pistämään saan maahan ja poliisit kporjas pois. Iihme tyyppejä naiset valitsee. Se oli sitte noloa siinä kun muut katsoi mitä tapahtuu.
- Anonyymi
No tietenkin jos yhdellä sun tutulla naisella on exän kanssa ongelmia niin sehän luonnollisesti tarkoittaa, että kaikilla naisilla on AINA exiensä kanssa ongelmia. Tottakai.
- Anonyymi
Eri tilanteita on.
Vain harvat naiset ovat "jännäjonnen" käyttämiä. Kyllä enemmistö naisista osaa puolustautua "jännäjonneja" vastaan.
- Anonyymi
Sinä varmasti annat jännäjonneille satikutia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä varmasti annat jännäjonneille satikutia.
Mikä on satikuti?
- Anonyymi
Oi ihana, semmosen jännäjonnen kun löytäisikin! Mistä semmosen voi löytää? Semmosta nimenomaan etsin.
- Anonyymi
Mies löytää naisen silloin kun bailataan yökerhossa ja bileissä. Kun juo viinaa pääsee mukaan porukoihin ja tapaa naisia.
Raitis mies ei ole mukana porukoissa eikä hän naisiakaan tapaa.
t. viinamies- Anonyymi
Niinpä. Illanvietossa voi löytää kumppanin itselleen.
- Anonyymi
Raitis mies ei naisille kelpaa.
- Anonyymi
Oletko kysynyt kaikilta naisilta? Oletko kysynyt edes kolmelta naiselta?
- Anonyymi
Eikö tälle rääkyjäkuorolle voisi perustaa ihan oman foorumin?
Voisivat sitten järjestää kuoroulvontaa ja kilpailla siitä kenellä surkeimmin on asiat.
Nainen vielä tuollaiselle, jotain järkeä sentään..... - Anonyymi
Kuinka kunnollista hakee? Itse ainakin toivon löytäväni samankaltaisen, jonka kanssa helppo jakaa ajatusmaailma ja erilaisia mielipiteitä. Elämän arvot hyvä olla samanlaisia. Arvostaa samoja asioita jne.
Seikkailijoille seikkailijoita, pelureille pelureita, luotettaville luotettavia kumppaneita, toivossa hyvä elää? Jollei onnistu niin hyvä kyetä myös elämään sinkkuna. Sinkkuna olostakin löytyy paljon hyviä juttuja. Pakosta ei kannata mihinkään suhteeseen lähteä. - Anonyymi
Sama juttu naiset eivät halua treffeille vaikka ruma mies en ole, mutta en kelpaa niin kelpaa, turha se ees haaveilla parisuhteesta ja yhteen muutosta ku ei kelpaa naiselle.
- Anonyymi
Ei komeankaan p-ska syötäväksi kelpaa.
Mitä siitä komeastakaan ulkonäöstä kukaan hyötyy jos ei kerrassaan mitään muuta ole tarjolla. Ei varsinkaan korvien välissä joka sentään on se tärkein asia.
Onhan tätä käsitelty tälläkin palstalla sen miljoona kertaa. Sama jankutus vain jatkuu eikä mikään uppoa sinne puupäähän. Samanlaisia Alluja kaikki.- Anonyymi
Vaikea on toista miellyttää jos lähtökohtaisesti jo kaikki on sitä itteä? Asioita voi nähdä monella tapaa ja negatiivisesti heti suhtautumalla odotukset tuskin ylittyvät? Sinkut voivat olla herkkähipiäisiä kokemastaan, helposti samaistetaan asioita, jos jo alussa tilanne tuntuu mahdottomalta? Varovaisuus on hyve, josta paljon hyötyä, täälläkin kun lukee noita ikäviä juttuja, saa helposti kuvan, et meitä on monella tapaa ajattelevia ihmisiä hyvässä ja pahassa, sukupuoleen katsomatta. Harmi.
- Anonyymi
Näin mysteerinaisia, epäilen siskoksiksi, pitkiä ja aika kauniita, mustalaistyyppiset puvut mutta ei sellaisia pallomaisia vaan aika seksikkäitä ja kaikki meikit ym päällä, epäilen että ovat jotain nykyajan mustalaisia, mutta aika kauniita.
En uskaltanut jutella, mutta eivät pelänneet itseäni sentään, kun varmasti koko mustalaisyhteisössä on ollut tietona että olen ollut kova ku klux klanin kannattaja ja kovilla titteleillä, mutta en ole enää, olen muuttanut asennoitumistani :D - Anonyymi
Miellyttäviä naisia löytyy Turun länsipuolelta.
Enää ei ole kunnon miehiä, kun kaikki on jotain ätmejä tai jännämiehiä.
Paitsi minä tietysti, mutta olenkin varattu..😌- Anonyymi
Tiedetään, olet varattu bartakawerille.
Anonyymi kirjoitti:
Tiedetään, olet varattu bartakawerille.
Frouvalle. Kas kun en ole hommomiehiä ollenkaan..
- Anonyymi
Vaikeaa on normaalia naista löytää joka oikeesti haluaa olla miehen kanssa. Naiset on jännäjonnin patjoina vaan eikä kunnollinen mies kelpaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m894484Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013870Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363539- 513220
- 432892
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182539Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222412- 232116
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami161791Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351725