SUOMI24 trolliuutiset. Trump voitti!

Anonyymi

SUOMI24 trolliuutiset. Trump voitti! Mutta ikävä kyllä kukaan muu ei sitä kerro koska se on trollit "uutinen"

Kysy trollilta faktoja, jää vastaus saamatta.

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysy Trollilta faktoja. Niitä ei ole.

      • Anonyymi

        Jospa Trolli on lukutaitonen. Washington Postista lukenut ne kymmenen kohtaa joita kolumnisti allaolevalla videolla ihmettelee minuutilta 21:50 alkan

        https://youtu.be/dhLYeXG1hgg


    • Anonyymi

      Ei ole vielä voittanut kun Biden sai 10 miljoonaa tietokoneiden Trumpilta siirtämää ääntä ja paljon myös ääntenlaskenta-politrukkiensa hänelle keksimää ääntä

      Tällä hetkellä on useita eri reittejä Trumpin vaalivoittoon:

      1. Korkein oikeus todennäköisin äänin 5-4, mikäli vaalit ratkaistaan siellä
      2. Vaalivilppien paljastumiset, laittomien äänten hylkäämiset ja äänten valvotut lailliset uudelleenlaskennat antavat Trumpille 270 sertifioitua valitsijamiestä 6.12. mennessä, jolloin ehtivät 14.12. pidettävään valitsijamiesten äänestykseen.
      3. Valinnan siirtyminen tammikuussa edustajainhuoneelle, jossa Trump voittaa todennäköisesti äänin 31-19, koska jokaisella osavaltiolla on yksi ääni, josta kunkin osavaltion edustajat äänestävät keskenään.

      • Anonyymi

        "Tällä hetkellä on useita eri reittejä Trumpin vaalivoittoon: "

        Mikään noista reiteistä ole mahdollinen, mutta ethän sinä pököpää tiedä miten homma jenkeissä toimii.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      bidenilaiset eivät vieläkään usko annettujen äänten ratkaisevan vaalit, vaan luulevat lukuisien käyttämiensä fuskujen päättävän:

      - Dominion koko ajan siirtää Trumin ääniä Bideelle
      - Dominioon summissa iisää Bidenin ääniin 23%, vähentää saman määrän Trumpilta
      - Scorecard tiedonsiirrossa vääristää äänimääriä
      - vaalivirkailijat hyväksyivät myös ilman äänioikeutta olevien äänestämisen
      - vaalivirkailijat sallivat moneen kertaan äänestämisen
      - politrukit "postiäänestivät" republikaanien puolesta
      - äänestyspaikalle tuotiin autokuormia feikkiääniä
      - ainakin feikkiäänet skannattiin jokainen moneen kertaan

    • Anonyymi

      Miksi Trumpin voitosta ei uutisoi kuin Suomi24 Trolli uutiset?
      Miksi kukaan ei onnittele Trumpia?
      Miksi Suomi24 Trolliuttisilla ei ole faktoja?

      • Anonyymi

        Punikkimedia on haukkunut Trumpia nyt 4 vuotta yhtäsoittoa, joten Trumpille myönteisten uutisten kertominen ei ehkä enää luonnistu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Punikkimedia on haukkunut Trumpia nyt 4 vuotta yhtäsoittoa, joten Trumpille myönteisten uutisten kertominen ei ehkä enää luonnistu.

        Onko niitä edes ollut?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Punikkimedia on haukkunut Trumpia nyt 4 vuotta yhtäsoittoa, joten Trumpille myönteisten uutisten kertominen ei ehkä enää luonnistu.

        Kysy Trollilta faktoja. Niitä ei ole.


    • Anonyymi

      Presidentti Donald Trumpin hallinnon oikeusministeri William Barr lyttää puheet vaalivilpistä.
      Trumpin patologista valehtelua Barrin eilen antama lausunto tuskin tulee lopettamaan.

      "– Tähän päivään mennessä emme ole löytäneet huijauksia siinä mittakaavassa, että ne olisivat vaikuttaneet vaalien lopputulokseen, kertoi Barr uutistoimisto AP:n haastattelussa."

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007655430.html

    • Anonyymi

      Kysykää sieltä Patmoksesta, kyllä Meller ja Ahvio tietää. He ovat kertoneet. että Trumpille tuli maanvyöryvoitto, oikein jytkyjen äiti. Totta se on kun Leo kerran niin kirjoittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      82
      1363
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      913
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe