MIKSI SUOMI24 SALAA TÄMÄN JULKISEN UUTISEN?

1667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ehkä siksi, että tämä ei ole mikään uutinen, vaan uusi normaali.

Äänestä
  • Juuri näin. Olen samaa mieltä asiasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juuri näin. Olen samaa mieltä asiasta.

    Ei saa olla. Korvat eivät taviksilla kestä tätä kiihtymyksen aiheuttamaa vihapurkausta.

    Äänestä

Ehkäpä asiaa auttaisi se, että kyseisenlaisten tapausten tullessa ilmi tekijälle suoritettaisiin kastraatio?

Sen jälkeen palautus kotimaahan samantien.

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

No hei, kun mies kertoo ettei raiskannut täytyy meidän tottakai häntä uskoa, eihän turvapaikkaa hakeva voi valehdella. Nyt vuotaa jo jätti-isot krokotiilinkyyneleet hänen puolestaan.
EI VAAN!
Missä vaiheessa nämä nuoret oppivat olemaan luottamatta. Miksi mennä asuntoon tämän henkilön kanssa. Nuoret ovat niin sinisilmäisiä etteivät tajua, että nyt ei olla minkään suomipojan kanssa tekemisissä, joka pääsääntöisesti kunnioittaa kieltoa. Voihan tietysti olla, että avainten kilistely ja "this is my no-go zone"-laulu olisi auttanut....

Äänestä

Mutta yksittäistapaus ja uusi ”normaali”.....

Äänestä

Tik-Tok Tiputanssi on tosiaankin unodettu?
Nyt olisi jo aika uudelle raiskaushitille.
Se kun on keinoista järein mitä asialle meillä voidaan tehdä.

Äänestä
  • Niin Tuherrus gamee oli ensin ja nyt tulee jatkoa, kulttuurinrikkaudelle!

    Äänestä

Kannattaa äänestää kuntavaaleissa ja sitten seuraavissa eduskuntavaaleissa. Muuten ei muutosta tule.

Äänestä
  • Juuri näin

    Äänestä

Tytön olisi pitänyt kilistellä avaimia.

Äänestä
  • Hyvä ja tärkeä kysymys tätä aihetta koskevassa aloitusotsikossa kansalaisten ilmaisu-ja mielipidevapauden kannalta.

    Äänestä

Ranskalainen kirurgi: 312 lapseen sekaantumista,

Äänestä

Siinähän vaan rikastutettiin kulttuuria yksilötasolla, kuten valtaapitävien poliitikkojen halu onkin.

Äänestä

sehän vaan toteuttaa islamia

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomeen-tullut-mies-halusi-tutustua-maan-tapoihin-ja-kieleen-ryhtyi-vapaaehtoistyohon-raiskasi-tyopaikalla-tapaamansa-15-vuotiaan-torkeasti/7998844#gs.m7x02g
Kun ei julkaise sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu