Tekisitkö Harmageddonit?

Anonyymi

Bruce Willisin leffa, joss Brucen hahmo uhraa itsensä, jotta maailma pelastuisi.
Tekisitkö saman?

21

187

Äänestä

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En. Ei ole kykyjä astronautiksi. Hyöty olisi lisäksi lyhyt aikainen, kun kaiken maailman prsut ja muut tyhmyrit saavat maailman tuhottua joka tapauksessa.

      xLiner

    • Anonyymi

      Miksi siihen ei ole tehty jatko-osaa?

    • Anonyymi

      Harmis voisi uhraantua ellei olisi bannattu palstalta.

      • Anonyymi

        Lukittu. Lockdown.


    • Antaisin koko maailman tuhoutua 😈

    • Eikö tuossa tapauksessa vaan kuole kitumatta, ja bonuksena pelastaa maailman?

      Jos jättää tekemättä, kokee hitaan ja tuskallisen kuolinkamppailun avaruudessa.

      Aika helppo ratkaisu, jos muistan leffan juonen oikein.

      • En muistanut, mutta joka tapauksessa _jonkun_ oli uhrauduttava. Miksipä ei miehistön vanhin?


    • Anonyymi

      Menisin pitsalle. Sen ehtis huitasta huiviin.

    • Anonyymi

      En käsitä miksei Bruce Willis ratsastanut elokuvan lopussa takaisin maahan asteroidin palasen päällä

      • Anonyymi

        Totta!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta!

        Sitä ei vain näytetty.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitä ei vain näytetty.

        Aha. Tuliko se sieltä? No hyvä.


    • Jos sitä kerran itse kuolisi joka tapauksessa, niin tekisin. Jos ei ihmisten, niin eläinten takia.

    • Vissiin ei kaikki muista mitä se Bruce siinä teki...nehän veti pitkää tikkua, että kuka jää posauttamaan sen meteoriitin, niin se lyhyin tikku tuli sen Brucen näyttelemän hahmon tyttären miesystävälle, mutta Bruce ottikin sen paikan...

      Minä olisin itsekkäämpi kyllä, jos noin kävisi, niin antaisin tyttöni miehen räjähtää meteorin mukana....saa tyttö etsiä uuden siipan, kyllä niitä riittää, mutta isejä ei ole kuin yksi...sitäpaitsi jäishän veliäijäkin sitten ilman isää... Tytöllekin vois sepostaa pehmennetyn version tapahtumista... Kertoo, että oli suoliluukku auki muutenkin tyypillä ja jalat munia myöten pois, että se oli samalla armokuolema...paska nakki, mutta se siitä... :oD

      • Anonyymi

        Kunnon isä toivoo aina lapsen parasta, ja tuossa tapauksessa lapsen paras on rakastetun henkiinjääminen. Lapset ovat lainaa vain, ne pitää kasvattaa itsestä riippumattomaksi. Onneks et oo mun isä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kunnon isä toivoo aina lapsen parasta, ja tuossa tapauksessa lapsen paras on rakastetun henkiinjääminen. Lapset ovat lainaa vain, ne pitää kasvattaa itsestä riippumattomaksi. Onneks et oo mun isä!

        Sitten vielä valehtelisi lapselleen silmää räpäyttämättä! Kumpaahan tytär tarvitsee enemmän: hyvää miestä vai ikääntyvää isäänsä? Aika itsekästä kyllä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kunnon isä toivoo aina lapsen parasta, ja tuossa tapauksessa lapsen paras on rakastetun henkiinjääminen. Lapset ovat lainaa vain, ne pitää kasvattaa itsestä riippumattomaksi. Onneks et oo mun isä!

        No täysin absurdi tilanne... mutta huvittaa, kun silloin kun se hullu puukkomies juoksenteli pitkin Turkua, oli moni täällä netissä varsinkin valmis pistämään sen kaverin nippuun tuosta vaan... Mutta kovinkaan moni ei ole ollut sellaisessa tilanteessa itse.
        On helppoa sanoa suoraan mitä haluaisi itsensä tekevän, mutta veikkaan, että 99,99 % ihmisistä ei todellakaan tiedä mitä missäkin tilanteessa oikeasti tekisi, kun oma henki kyseessä.

        Minusta turhaa jeesustelua ja höpöttelyä ilman todellista totuuspohjaa.... Itse veikkaan oman hengen olevan jokaiselle sen verran tärkeä, että ei sitä kovin helpolla siitä luovu. Ehkä toinen juttu olisi, jos olisi lapsen henki kyseessä...


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sitten vielä valehtelisi lapselleen silmää räpäyttämättä! Kumpaahan tytär tarvitsee enemmän: hyvää miestä vai ikääntyvää isäänsä? Aika itsekästä kyllä.

        Mistäpä sen miehen hyvyyttä tietäsin?


      • Anonyymi
        Disse kirjoitti:

        Mistäpä sen miehen hyvyyttä tietäsin?

        No kai sä lapses arvostelukykyyn luotat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No kai sä lapses arvostelukykyyn luotat.

        Hah, mikä vitsi. Luuletko dissen antavan mitään arvoa alamaisilleen. Uhraisi tyttärensä miehen mieluummin kuin itsensä ja aiemmin muka nyyhkytti tyttärensä perään joks muutti kauas, jopa 100 km päähän.
        Sääliä haki palstakamuilta.


    • Anonyymi

      Tietty leffassa kaikki menee pieleen ja pommin saa posautettua vain painamalla nappia. En minä olisi se napin painaja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      56
      1254
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      18
      867
    3. 68
      752
    4. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      63
      735
    5. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      69
      708
    6. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      704
    7. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      635
    8. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      595
    9. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      9
      580
    10. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      11
      549
    11. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      528
    12. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      506
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      502
    14. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      483
    15. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      36
      445
    16. Pitäisikö seksille asettaa huvivero?

      (ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen
      Sinkut
      113
      444
    17. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      16
      441
    18. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      70
      438
    19. Olet pelottava ilme vakavana

      Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳
      Ikävä
      26
      427
    20. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      36
      417
    Aihe