Bruce Willisin leffa, joss Brucen hahmo uhraa itsensä, jotta maailma pelastuisi.
Tekisitkö saman?
Tekisitkö Harmageddonit?
21
171
Vastaukset
- Anonyymi
En. Ei ole kykyjä astronautiksi. Hyöty olisi lisäksi lyhyt aikainen, kun kaiken maailman prsut ja muut tyhmyrit saavat maailman tuhottua joka tapauksessa.
xLiner - Anonyymi
Miksi siihen ei ole tehty jatko-osaa?
- Anonyymi
Harmis voisi uhraantua ellei olisi bannattu palstalta.
- Anonyymi
Lukittu. Lockdown.
Antaisin koko maailman tuhoutua 😈
Eikö tuossa tapauksessa vaan kuole kitumatta, ja bonuksena pelastaa maailman?
Jos jättää tekemättä, kokee hitaan ja tuskallisen kuolinkamppailun avaruudessa.
Aika helppo ratkaisu, jos muistan leffan juonen oikein.En muistanut, mutta joka tapauksessa _jonkun_ oli uhrauduttava. Miksipä ei miehistön vanhin?
- Anonyymi
Menisin pitsalle. Sen ehtis huitasta huiviin.
- Anonyymi
En käsitä miksei Bruce Willis ratsastanut elokuvan lopussa takaisin maahan asteroidin palasen päällä
- Anonyymi
Totta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta!
Sitä ei vain näytetty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä ei vain näytetty.
Aha. Tuliko se sieltä? No hyvä.
Jos sitä kerran itse kuolisi joka tapauksessa, niin tekisin. Jos ei ihmisten, niin eläinten takia.
Vissiin ei kaikki muista mitä se Bruce siinä teki...nehän veti pitkää tikkua, että kuka jää posauttamaan sen meteoriitin, niin se lyhyin tikku tuli sen Brucen näyttelemän hahmon tyttären miesystävälle, mutta Bruce ottikin sen paikan...
Minä olisin itsekkäämpi kyllä, jos noin kävisi, niin antaisin tyttöni miehen räjähtää meteorin mukana....saa tyttö etsiä uuden siipan, kyllä niitä riittää, mutta isejä ei ole kuin yksi...sitäpaitsi jäishän veliäijäkin sitten ilman isää... Tytöllekin vois sepostaa pehmennetyn version tapahtumista... Kertoo, että oli suoliluukku auki muutenkin tyypillä ja jalat munia myöten pois, että se oli samalla armokuolema...paska nakki, mutta se siitä... :oD- Anonyymi
Kunnon isä toivoo aina lapsen parasta, ja tuossa tapauksessa lapsen paras on rakastetun henkiinjääminen. Lapset ovat lainaa vain, ne pitää kasvattaa itsestä riippumattomaksi. Onneks et oo mun isä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunnon isä toivoo aina lapsen parasta, ja tuossa tapauksessa lapsen paras on rakastetun henkiinjääminen. Lapset ovat lainaa vain, ne pitää kasvattaa itsestä riippumattomaksi. Onneks et oo mun isä!
Sitten vielä valehtelisi lapselleen silmää räpäyttämättä! Kumpaahan tytär tarvitsee enemmän: hyvää miestä vai ikääntyvää isäänsä? Aika itsekästä kyllä.
Anonyymi kirjoitti:
Kunnon isä toivoo aina lapsen parasta, ja tuossa tapauksessa lapsen paras on rakastetun henkiinjääminen. Lapset ovat lainaa vain, ne pitää kasvattaa itsestä riippumattomaksi. Onneks et oo mun isä!
No täysin absurdi tilanne... mutta huvittaa, kun silloin kun se hullu puukkomies juoksenteli pitkin Turkua, oli moni täällä netissä varsinkin valmis pistämään sen kaverin nippuun tuosta vaan... Mutta kovinkaan moni ei ole ollut sellaisessa tilanteessa itse.
On helppoa sanoa suoraan mitä haluaisi itsensä tekevän, mutta veikkaan, että 99,99 % ihmisistä ei todellakaan tiedä mitä missäkin tilanteessa oikeasti tekisi, kun oma henki kyseessä.
Minusta turhaa jeesustelua ja höpöttelyä ilman todellista totuuspohjaa.... Itse veikkaan oman hengen olevan jokaiselle sen verran tärkeä, että ei sitä kovin helpolla siitä luovu. Ehkä toinen juttu olisi, jos olisi lapsen henki kyseessä...Anonyymi kirjoitti:
Sitten vielä valehtelisi lapselleen silmää räpäyttämättä! Kumpaahan tytär tarvitsee enemmän: hyvää miestä vai ikääntyvää isäänsä? Aika itsekästä kyllä.
Mistäpä sen miehen hyvyyttä tietäsin?
- Anonyymi
Disse kirjoitti:
Mistäpä sen miehen hyvyyttä tietäsin?
No kai sä lapses arvostelukykyyn luotat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kai sä lapses arvostelukykyyn luotat.
Hah, mikä vitsi. Luuletko dissen antavan mitään arvoa alamaisilleen. Uhraisi tyttärensä miehen mieluummin kuin itsensä ja aiemmin muka nyyhkytti tyttärensä perään joks muutti kauas, jopa 100 km päähän.
Sääliä haki palstakamuilta.
- Anonyymi
Tietty leffassa kaikki menee pieleen ja pommin saa posautettua vain painamalla nappia. En minä olisi se napin painaja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o1963827Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta812086Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin822023Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva481956Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.831894Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b621613Oletko tosiaan niin
matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.1421076Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta
Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem276976- 67894
Oikea mies ei katoa elämästä silloin
Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi98846