Kokemuksia ystävyydestä

Anonyymi

suhteen päättymisen jälkeen? Voiko toimia? Entä silloin, jos toisella on vielä tunteita? Hiipuuko ne kuinka nopeasti? Entä sitten, jos toisella on jo uusi? Pilaako se välit?

Olen todella epätoivoinen, enkä tiedä mitä pitäisi tehdä. En haluaisi menettää häntä, mutta pohdin, kumpi lopulta satuttaa enemmän; hänen menettämisensä vai se, että en koskaan tule saamaan häneltä niin paljon kuin haluaisin saada? 🤔

Olen umpikujassa.

1

153

Äänestä

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ystävyys haasteellista heti eron jälkeen. varsinainen ero prosessi voi jäädä käymättä läpi. Pitkittyä yms.
      Jos toisella on vielä tunteita ja toiveita muusta, niin kyllä se voi olla aika hankalaa on se ystävyys. Pahimmillaan sitä jää ystävyyden nojalla roikkumaan toiseen ja sitten kyllä sattuu enemmän.
      Ehkä selkeintä niin että selkeä ero ja myöhemmin sitten arvioida uudelleen tuota ystävyyden ulottuvuutta. Vai oisko kuitenkin niin että voihan sitä yhteyttä pitää aina kun tuntuu siltä, jos se molemmille sopii eikä lähtiskään määrittelemään ja sopimaan että nyt ollaan ystäviä. Ei oo mitään oikeaa tai väärää tapaa.

      Voi se ystävyys toimia mutta joskus sen varjolla jäädään roikkumaan. Ja kun hän tai sinä löytää uuden, niin jos siinä ollaan oikeesti erottu tunnetasolla ja oikeesti ollaan ystävinä, ei sen pitäis vaikuttaa ellei se uus kumppani ole mustasukkainen. Ei näitä voi tietää. Aika näyttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      418
      2009
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      188
      1543
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      149
      1477
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1386
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1176
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      947
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      113
      907
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      67
      762
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      685
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      665
    Aihe