Miesten taso on laskenut

Anonyymi

Oletteko huomanneet että miesten taso on laskenut?

29

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikea sanoa kun en katsele sillä silmällä. Mitä veikkaat tapahtuneen?

    • Anonyymi

      Onko miesten taso verrattavissa naisten käyttöasteeseen?

      • Miten ne vertautuaisivat?


    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä ja jos haluan jutella kunnon aidon normaalin miehen kanssa niin kylppärissä on semmoinen ikkuna johon tulee komea mies mut se ei vastaa ja kun puhun niin sen huulet liikkuu mutta ääntä ei tule mut tosi kiva se on eipä muita miehiä kyllä sitten olekkaan

    • Anonyymi

      Mitä varakkaampi mies sitä käytetympi nainen.

    • Anonyymi

      Mutta mahat ei.

    • Enpä ole huomannut. Ei ole kiinnostanut kyllä sillä silmällä katsellakkaan. Että olkoon vaan, en tartte.

      • Anonyymi

        Voithan omaa tasoas arvioida. Laskenut?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Voithan omaa tasoas arvioida. Laskenut?

        Ei taso voi laskea, kun ei sitä ole ollutkaan. :)


    • Anonyymi

      Taso on laskenut juu, näkyy homotilastoissa.

    • Anonyymi

      Me paremman tasoiset olemme vain poistuneet palstoilta. Harvakseltaan vain käväisemme täällä. Ei naiset meitä huomaa, ne komeat ja Jännät vain huomataan ja huomioidaan.
      Pärjäilkäähän niitten Jännienne kanssa. Itsehän te niille tuppauduitte!

    • Minä loistavalla havaintokyvylläni huomasin miesten tason laskun jo noin 30 vuotta sitten. Olenko siis havaintokyvyltäni nopeampi kuin moni muu?

      • Anonyymi

        Ehkä sun näkökyky vaan alkoi pettää 30 vuotta sitten.


    • Anonyymi

      Nykyaika suosii narsistisia miehiä, joilla on sutenöörin moraali.

    • Anonyymi

      Miehet lihoo niin taso laskee

    • Anonyymi

      Kyllä minä asun edelleen penthousessa?

    • "Oletteko huomanneet että miesten taso on laskenut? "

      Olen huomannut. Olen kuitenkin luullut, että kyseessä on pelkkä näkökulmaharha. Että kun oma tasoni puhkoo kaikki lasi- ja muutkin katot, niin kanssakilpailijat alkavat näyttää aloittelijoilta.

      Huh! Onneksi en ole nainen enkä homo.

    • Anonyymi

      Riippu varmasti siitä minkälaisissa piireissä liikkuu.
      Jos miehiä katselee ja tapailee vain kapakassa, jossain tinferissä ja esim. tämän kaltaisilla foorumeilla voi kyllä takuuvarmasti sanoa että kovin korkeaa "tasoa" ei voi odottaakaan.
      Tiedän tasan tarkkaan että toisenlaisiakin löytyy, henk. koht. tunnen montakin. Työkavereissani on montakin hyvin fiksua ja sosiaalisesti fiksua miestä, samoin omat kaksi veljeäni, isäni jne. Ystäväni jotka seurustelevat tai ovat suhteessa ovat sitä ihan hienojen miesten kanssa. Itse en seurustele enkä paljon treffeilläkään käy kun en ole juuri nyt kiinnostunut siitä, mutta omakohtaisesti olen tarkka kenen kanssa alan yhtään mihinkään.
      Se tiertysti supistaa markkinoita aika paljon, mutta en haasakaa aikaani enkä toisen aikaa sellaiseen joka on heti kättelyssä turhaa ja mahdotonta. Jos sanotaan että miesten taso on laskenut, väittäisin siis että keskityt vääränlaisiin tyyppeihin! Miten on oman itsetunnon laita? Arveletko ettet "kelpaa" ja alennat vaatimustasoasi sen takia?
      Jos et tykkää törkypuheista, naisten alentamisesta ja haukkumisesta kannattaa etsiä muualta kuin yllämainituista paikoista. (Tinder ym. nettideittialustat, tällaiset foorumit kapakat) Tällaiset paikat vääristää mieskuvaa ja antaa vääränlaisen käsityksen että kaikki miehet olisivat ... no, jääkööt sanomatta.

    • Anonyymi

      Joku hormonaalinen juttu, e-pillerijäämiä liikaa juomavedessä tjs.
      Kaikenmaailman vinkuhintit lisääntyneet älyttömästi ja vastaavasti naiset ovet kuin kivenpyörittäjäjien kylästä. Vantteria ja hyvin syöneitä. Osat vaihtuvat näemmä.

    • Anonyymi

      Joo. Huomattu on. Kunnon miehekästä tosimiestä ei tahdo löytää mistään nykyään.

    • Anonyymi

      Sä vaan siirsit maalin.

    • Anonyymi

      Viinamiesten taso ei laske. Kun mies juo viinaa baareissa niin naiset haluaa tutuastua mieheen ja mies löytää kumppanin.

      t viinamies

      • Anonyymi

        Mitäs sä täällä sinkku palstalla sitten pyörit?


      • Anonyymi

        Milloin löydät sen kumppanin?


    • Anonyymi

      Sperman taso on tutkitusti laskenut nykynuorisolla Suomessakin. Ylipaino (ruokavalio/liikkumattomuus) ilmeisesti sekoittaa miesten hormonitasot. Naiset eivät vain tule raskaaksi tällaisilla roskasiittiöillä (samaa ilmiötä, syytä myös naisilla).

    • Anonyymi

      Tutstumiset tapahtuu nykyään kun mies ja nainen kohtaa baarissa ja juovat viinaa. ujot suomi miehet ei uskalla naisia lähestyä uuten kun netissä ja siellä naiset ei miehille vastaa. Paras tapa naisiin on tutustua kun juo viinaa ja lähtee baariin. Miesten viinanjuontitaso on laskenut, miehet ei juo enää viinaa samaan tahtiin kun ennen kun ei kumppaniakaan löydy.

      T viinamies

    • Anonyymi

      Miehet on vähän possuja. Eivät ne jaksa kuntoilla vaan pleikkari kädessä koko ajan ja istuvat kotona ja lihovat.

    • Anonyymi

      Voi olla. On vaikea sanoa mitä pitäisi parantaa kun ei pääse edes tekemisiin naisten kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      107
      4662
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3433
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1514
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1236
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1142
    8. 159
      1036
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1028
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe