Adolf Hitler Uunona!

Tämä on yhdistelmä, jota en ole koskaan ajatellut. Hitlerin ehdottomuus ja viha, yhdistettynä Uuno Turhapuron laiskuuteen ja aikaansaavuuteen. Kuka tämän ohjaa, kun Ere Kokkonen on kuollut? Veli- Matti Loiri on syrjäytetty pääosasta, kun Hitler esittää Uunoa. Härski Hartikainen ja Sörsselssön ovat kuolleet, heidät korvaavat Heinrich Himmler ja Hermann Göring. Eva Braun ottaa Uunon vaimon roolin.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000007660172.html

7

926

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaa...ei. adolf Hitler uunona ei. ei. Ei enää uunoja eikä hitlereitä.

    • Stalin olisi omiaan vuoristoneuvos Tuuraksi.

    • Anonyymi

      Toisenkautta Adolf oli koleerinen tyyppi, nuorena miehenä taiteellisuuttakin omaava. Liekö taideteoksiaan jäänyt yhtään jäljelle?

      Tuskimpa Turhikselta olisi sujunut neuvottelut suunnitelmat opseratsiooni Barbarossan toteuttamiseen, ehkä?
      Ato, maan eräs mielenkiintoisimmista suurmiehistämme, monet tuhannet nuor-sakemannit näyttävät ajattelevan.

      Ellei Saksan liittovaltio olisi puuttunut ajoissa Adof-fanien intoon, olisihan siitä kahinoita syntynyt,

    • Anonyymi

      Sopisikohan Hakkaraisen Teuska johonkin Uunofilmiin? Vaikka siihen Epsanjakuvaan?

      • Anonyymi

        Lyhyt matka Brysselin meppihommista Espanjaan, vois näytellä luonnollisesti vajakkia


      • Anonyymi

        Niin tämä Teukka. Hän on keskisen suomen tiukimpia kenttäsahurityyppejä.
        Kun kiitos talvella, rahtaat pihallesi sahattavaa tukkilaania, Tilaa Teukan Saha Oy:ltä sahuriryhmä tekemään tarvitsemaasi sahatavaraa, homma kyllä hoituu.


    • Anonyymi

      Onko niin, että VM. Loiri vaan elää Spedeläisistä. Spede lähti yllättäen 71 vuotiaana sydänkohtaukseen.
      Selvästi rasitti itseään liikaa ohjelmissaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      347
      12838
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3824
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      77
      3459
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3274
    5. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      11
      3195
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      58
      3150
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      135
      3068
    8. 103
      3028
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      43
      2908
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2714
    Aihe