Pettäminen luonteessa?

Anonyymi

Pokasin aikoinaan tyttöystäväni, vaikka hän oli varattu. Hän ei kärsinyt omantunnon tuskia siitä, vaikka harrastimme seksiä usein ja jopa heidän asunnollaan kun mies oli muualla. Aika pian kuitenkin halusi lopettaa sen vanhan suhteen ja aloimme seurustelemaan. Tiesin kyllä, että tässä on suuri riski sille, että minäkin saan samanlaisen kohtelun häneltä jonakin päivänä.

Kerran hän ei tullut baarireissulta kotiin kuin vasta aamulla. Oli tietenkin selvä juttu, että on jonkun miehen luona ollut ja lopulta myönsikin sen. Ei kuitenkaan myöntänyt harrastaneensa seksiä, vaan vetosi muistinmenetykseen. Tuo teki suhteeseen kovan kolauksen, mutta jatkoimme silti yhdessä. En vieläkään tiedä nussivatko silloin, mutta ei sillä ole niin merkitystäkään, koska meni kuitenkin vieraan miehen matkaan ja se on jo mielestäni pettämistä.

Nyt viime aikoina minulle on tullut fiilis, että selkäni takana puuhaillaan jotain. Ei ole mitään todistusaineistoa, mutta vahva tunne vain. Sitä on vaikea selittää, mutta se tunne on ollut lähes aina oikeassa naisjutuissa.

Ollaan ainakin jossain vaiheessa suunniteltu lasten hankkimista, mutta uskaltaakohan tässä sellaisesta haaveilla? Olisiko parempi lähteä suhteesta jos joudun epäilemään pettääkö hän (petti tai ei)? Hän osaa valehdella aivan pokkana päin naamaa, sen tiedän hänestä. En vaan haluaisi tehdä hätiköityjä johtopäätösiä, kun rakastan kuitenkin häntä.

8

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmasti pettää sinuakin,jos pystyy valehtelemaan pokkana.Lapsien hankkiminen on ainakin täysin älytöntä hänenlaisensa kanssa.Elämäänsä ei kannata pilata petturin kanssa.Tiedän/tunnen asian henkilökohtaisesti.Aviossa 32 vuotta ja törkeästi petettynä.

    • Anonyymi

      Näinkö sulla, mulla mies petti ja lääpi kaikkien kavereideni kanssa ja jopa sukulaisten kanssa. Edelleenkin tykkää lääppiä naisten kanssa, ei kuitenkaan minun edessä enään.
      Pettäminen on verissä, kyllä.

    • Anonyymi

      Kirjoitat: "Ei ole mitään todistusaineistoa, mutta vahva tunne vain"

      Itse luottaisin tuohon tunteeseen. Just nyt ei mitään lapsikuvioita kannata aloitella. En myöskään tuossa tilanteessa tekis liikkuja eron tms suuntaan. Seuraisin tilannetta ja antaisin ajan kulua pitäen kuitenkin mielessä tuon oman vaiston tilanteeseen liittyen.

    • Anonyymi

      Ei ole valmis oikeaan suhteeseen. Tykkää kokeilla uusia juttuja. Suhteita, ihmisiä, seksiä ym. Jos tämän naisen kanssa jatkat ja meinaat että suhde vakiintuu niin sinun pitää olla pettävä ja jännittävä, jatkuvaa draamaa ja muutosta. Jos sitä ei jaksa niin vaihda uuteen.

    • Anonyymi

      Suomessa on vain kahdenlaisia naisia huoria ja oikeinhuoria.

    • Anonyymi

      Heivaa pois, ellet elatusmaksuja halua maksella...

    • Anonyymi

      Seuraavaksi raskaana ja mietit onko ks lapsi edes sinun..
      Mieti nyt jos on jo tuollainen tunne...

    • Anonyymi

      Olet saanut nähdä "rakkaasi" käytöksen seurusteluaikanne.
      Olet selvästi kokenut ettei nainen ole luottamuksesi arvoinen. Tuo on ristiriitaista rakkautta jota ei kannata enää kasvattaa. Siitä syntyy paljon mielipahaa ja kärsimystä sinulle jatkossa. Nainen viis veisaa, joten:

      Eikö nyt olisi parasta ohjata rakkaudenkaipuusi ihmiseen joka on henkisesti samalla tasolla sinun kanssasi. Ihmiseen jonka kanssa voit turvallisella mielellä suunnitetella yhteistä tulevaisuutta pidemmällä tähtäimellä kuin seuraavaan kapakkareissuun asti!
      Myöskin, jätä varatut naiset rauhaan! Vapaina oleviakin kun on olemassa!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      274
      2507
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      12
      1615
    4. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      51
      1510
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1397
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe