Se mitä antti heikkilä kieltää syömästä onkin parasta laihdutusruokaa,eli vilja eri muodoissaan.
LAIHTUMISEN SALAISUUS on siinä että annoskoot pitää olla PIENIÄ,noin 300 kaloria ja niitä pitää nauttia noin 3 men tunnin välein koko päivän aamusta iltaan. osa annoksista saa olla noin 100 kaloria. Noin 1700 kaloria päivässä.
Vähäinen liikuntakin riittää liikunnaksi kuten kauppa ja työmatkapyöräily.
Ruoka pitää olla myös hyvin VÄHÄRASVAISTA.
Nyt ei ole ollut sitäkään että kädet ja jalat olisivat olleet kylmiä niinkuin ennen kanin ruualla laihdutuksessa eli kasviksilla.Myös olo on ollut huomattavasti parempi kuin ennen ja paino on laskenut nopeasti aivan itsestään.
Se miksi ei palele johtuu siitä ,että' hiilihydraatti on ihmiselle polttoaine mikä pitää yllä hyvää aineenvaihduntaa.
Se on siis TÄYSIN VÄÄRÄ neuvo että hiilihydraatit poistaa ruokavaliosta ja niiden liika vähentäminenkin on erittäin haitallista.
Hiilihydraatti proteeniyhdistelmä onkin parasta laihdutusruokaa
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä mennään perse edellä puuhun,hiilihydraatit pois ja kolme miljoonaa askelta.
Noin pienen määrän pystyy laihduttamaan hiilihydraateilla noin 3 messa kuukaudessa melkein ilman liikuntaa.
https://www.youtube.com/watch?v=BEW1yeMM2DM- Anonyymi
Oikein kova urheilija saa syödä suuria ruokamääriä n 3500- jopa 7000 kaloriakin päivässä,MUTTA liikuntaa ei välttämättä tarvitse käyttää lähes ollenkaan kun syö vain 1700 kaloria.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikein kova urheilija saa syödä suuria ruokamääriä n 3500- jopa 7000 kaloriakin päivässä,MUTTA liikuntaa ei välttämättä tarvitse käyttää lähes ollenkaan kun syö vain 1700 kaloria.
Nyt aloitin hiihtämisen,2,5 tuntia luistelutyylillä,kalorinkulutus siitä ehkä noin reilu 1000 kaloria.Hyvät oli energiatasot,ei väsyttänyt yhtään koko aikana.Siitä tietää että ravitsemus on kunnossa.Jos intoa riittää teen sen saman lenkin arkisin töitten jälkeenkin.
- Anonyymi
Ja kioskilta tuulee mopoilijoiden joukossa.
- Anonyymi
Mikä on roteeni?Saako kaupasta?
- Anonyymi
"Mikä on roteeni?Saako kaupasta?"
No, se on sitä kioskikieltä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743710Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472906Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1732898Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572391Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3612162- 1601860
- 781545
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231378- 281360
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391342