stash-hajuvesi/kenguruerite

3

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin käy, kun kemikaalinen valmiste pusketaan markkinoille kiireesti, ilman kunnollisia testejä. Eilen aloitettiin Venäjällä rokottamaan kaikki lääkärit ja hoitsut, Sputnik- rokotteella, jota ei ole tarpeeksi ehditty testaamaan. Armeija kantahenkilökunta on jo rokotettu aiemmin. Siellä saattaa kohta kymmenet miljoonat strategisesti tärkeässä asemassa olevat henkilöt alkaa nukahtelemaan pitkin päivää. Silloin on meidän sauma ottaa Karjala takaisin! Otetaan Pietarikin, kun siellä on niin kaunista. Moskova jätetään saksalaisille.

      Joku hajuvesi saa väitetysti naiset villeiksi ja toinen miehet hulluiksi, joten tämän viidakon tähtösen tuote saa kengurut villeiksi - markkinoinnin kohderyhmä uusiksi vaan!

    • Anonyymi

      Sellastakin kuullut, että minkkihaamut pelottelevat muka kananmunatuottajaihmisten elinkeinoa.
      Yhtenä oireena ns. nahkamunat kun normaali munien kalkkikuori estyy kehittymästä.

      • Tämä! Nyt kiinnitit huomiosi oikeaan asiaan. Eläinten kummittelu on erittäin yleistä. Jos eläin kohtaa äkkikuoleman; tapaturmaisesti tai pedon suuhun joutuessaan, se ei välttämättä tajua olevansa kuollut, vaan jää elämään haamuna reviirilleen. Ihmisethän kummittelevat pimeän aikaan, mutta päiväeläimet kummittelevat päivällä ja yöeläimet yöllä. Olen joskus laskenut, että jopa 20% lintulaudan linnuista on haamuja.

        Häkkiminkit eivät varmaan kanalaan mene kummittelemaan, mutta pyydykseen kuollut villiminkki saattaa näin tehdä.

        Kanoille pitää syöttää murskattuja munankuoria, jotta saavat tarvittavan kalkin. Jos tämä ei riitä, niin niille voi syöttää Tohtori Tolosen kalkkipillereitä.

        Tässä vielä huuhaa- laulu ihmishaamusta, "Yövieras":
        https://www.youtube.com/watch?v=AgOF5nPRChU


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4428
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3291
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      55
      2560
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2554
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      110
      2285
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1681
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1540
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1275
    Aihe