Lahjoittaisitko sukusoluja lesboparille?
Anonyymi
1363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vain jos luovuttaminen tapahtuu luonnonmenetelmällä
Juu, ei millään mehupillillä vaan ihan luonnollisella tavalla, niin voisi luovuttaa lesbolle soluja ja samalla kummallekin lesbolle.
Ei luulisi lesbolle olevan merkitystä minkä näköinen mies tekee luonnollisen luovutuksen, kun kerran lesbo ei ole miehistä kiinnostunut.
Koesolulapset.
Noup. En halua että jälkeläisestäni kasvatettaisiin poikkeava
Huvituksiin pitäisi omissa olla riittävästi. Tai kouluttautua uudelleen täysin.
Periaatteessa kyllä, käytännössä en. Mua ei haittaa yhtään seikka, että lesboparille menisi lahjpitus. Pikemminkin en vaan halua omia geenejäni jaella maailmalle.
Haluan pitää ne perheessä, missä itsekin vaikutan.
Vaikea kysymys.
Saako tätä pohdiskella hieman?`
(hirn)
Entä jos
Ajatellaanpa niin että minua vaanii ja analysoi keskustelupalstoilla homoseksuaali nainen lisääntymistarkoituksessa. Täysin ei tässä avaudu, että miksi näin tapahtuu, tai että miksi tapahtumasarja on juuri sellainen ja sen luonteinen, kuin se on.
Ajatelkaa millaisen jännitysromaanin tällaisesta lähtökohdasta saisi aikaiseksi.
No, olen ajatellut.
(hihitystä)
En. Mun sukusolut on jo käytetty hyvään tarkoitukseen. Eiköhän joku muu voisi olla innostunut ajatuksesta. 😊
Mikä ettei, spermanluovutus on paras keino ryhtyä isäksi, ei tarvi kärsiä vaipanvaihdoista eikä huudosta, eikä eukon valituksesta
Siinähän tulee sitten elatusvelvollisuus kun DNA-testit tehdään ja oikeudenkäynnit käydään, eli lepso-parin lapsen elättäjäksi päätyy lopulta.
Ei sitä voi päättää kenelle ne lahjoitukset menevät.
DNA-testi sen näyttää kuka on kenenkin jälkikasvu.