Onko kenelläkään linkkiä sivuille, jossa on valmis pohja kalorien kirjaamiseen. Esim. sellainen ohjelma, joka laskee kalorit automaattisesti ja lopuksi yhteen. Säästää vaivaa kun ei tarvita kirjata perinteisellä menetelmällä ruutuvihkoon.
Onko pohjaa mihin kirjata kalorit
laihduttaja
7963
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Anna sähköpostiosoitteesi niin pistän tulemaan. Olen itse tehnyt sen excelillä.
http://laam.ath.cx/ruoka
Tuota olen itse käyttänyt jo pari kuukautta, tietokannassa on vaikka mitä eri ruokalajeja, ja tarvittaessa sinne voi lisätä itse uusia. Tosiaan paljon helpompaa kuin vihkoon kirjaaminen ja itse laskeminen. Myös kulutuksen ja liikunnan voi syöttää, ja kaloreiden lisäksi sivu laskee ruuasta saadut proteiinit, hiilarit ja rasvat. Hieno systeemi.
Mahtava ohjelma, juuri tällaista olen kaivannut! Systeemi erottaa vielä proteiinit, hiilarit ja rasvatkin ja ilmoittaa, kun ruokakiintiö on täysi ja on aika lopettaa syöminen! Jos tällä ei laihdu niin ei sitten millään! Miljoonat kiitokset!
http://www.nutris.fi
saat testata viikon ilmaseks kun lataat demon omalle koneelle
latasin tuon koneelle, mutta en osaa avata tuota:P
työpöydälle Nutriksen kuvake. Klikkaa siitä niin alka toimia.