Jos mies sanoo tänä jouluna ollaan koko joulu kotona ja syödään hyvin ja paneskellaan ja juopotellaan koko joulu yhdessä mies sanoo hoida sinä ruoka puoli niin hän hoitaa kinkut viinat musiikin ja saippuan kun pesulle joudutte usein seksituokioiden jälkeen eli tämmönen joulu tiedossa
Nainen kuulostaisko hyvältä
Anonyymi
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Lopeta elostelu! 🤦🏽♀️🤦🏽♀️🤦🏽♀️🤦🏽♀️🤦🏽♀️🤦🏽♀️🤦🏽♀️🤦🏽♀️🤦🏽♀️
No mitäs vikaa tuossa nyt sitten oli eli bile joulua
Aloit puhumaan saippuoista
Kyl peseytyäkkin tarvii niin sitten yhdessä pesette toisenne ja kuivaatte toisenne eli taitais olla kiva joulu
Mun jouluuni ei viina kuulu. Ei kuulu elämääni yleensäkään. Jätän siis väliin moisen joulun ja miehen.
Millainen on mieluinen joulu entä sama mutta ilman viinaa
En jaksa rakentaa joulua myöskään pelkän syömisen ja naimisen varaan. Tylsäksi kävis. Ai niin ja en syö kinkkua.
No mitäs vikaa nyt niissä on saisit aina telmimisen jälkeen syödä suklaata ja vahdata tv tä ja jos rupeaa leikityttämään niin sitten taas hommiin
Mulle sopis rakkaan kanssa tuo.Kunhan ei päihteet oo mukana siinä.
Sit viina jää pois
Kuten sanottu, niin itselleni kävis aika tylsäksi. Tuolla "kattauksella" avaisin koneen viimestään joulupäivänn iltana ja alkaisin töihin.
Määräänsä enempää en jaksa syödä. Pidemmän päälle suklaa tulis jo korvista ulos. Täydellä mahalla ei ole kiva telmiä. Telkkaria en jaksa kovin montaa tuntia katsella. Enkä kyllä loputtomasti siinä toisen kainalossakaan nyhjätä, niin kivaa kun se hetkittäin onkin. Mielummin vaikka jotain pelejä sen töllön tuijotuksen sijaan. Saa olla video tai lautapeli, molemmat käy.
Mitä töitä koneella jouluna tekisit etkö halua rentoutua teet töitä jouluna ompa joulu ottaako koville kun joutuu viettään kotona joulun
Mun työni on hyvinkin rentoutavaa ja hauskaa. Sitä tekee välillä jopa ihan huvikseen. Toki eri juttu kun deadlinet puskee päälle. Kotona mä niitä töitäkin teen, että eipä kotonaolossa mitään ongelmaa ole.
Jouluun ei kuulu viina.
Haluan, että haet minulle 🌲 metsästä ja sitten yhdessä 🎄se. Sitten työnnät minua potkurilla edestakaisin rinnettä ylös sekä alas.
Mä haen tänään läheltä eräästä myymälästä aidon joulukuusen 15 eurolla, ah miten tykkään kuusen tuoksusta. :) Hyasintteja onkin jo kohta kukkimassa ja tonttu päivystää hyasinttejä ennen kuin se pääsee kuusen alle.
Meillä perinteinen joulu, mm. yhdessäoloa perheen parissa. Ehdottomasti alkoton!
Minä vietän joulun yksin. Syön hyvin, ulkoilen ja luen kirjoja. Kaipaan vain rauhallista eloa ja oloa. Se sopii minulle. ☺️
Tämä! Ihan parasta.
Niin minunkin mielestä. En kaipaa ylimääräistä draamaa elämääni. Simppeli elämä sopii minulle. ☺️
Maailman tärkeimmät filosofit yhdessä joulussa-lukumaraton olisi tosiaan joskus tehtävä.
Seksiä pitää harrastaa joulunakin aamulla ja illalla.
Eli prunkutella joka päivä?
Valitettavasti fakta on se, että ihminen ei pysty palautumaan alkoa vetäessä ja ite ainakin tartten ihan lepotaukoa niin lasi, kaks saa riittää, mutta kaikkea muuta tekemistä voi keksiä.
Jos mies sanoo tänä jouluna että ollaan koko joulu kotona ja syödään hyvin ja minä hoidan ruokapuolen ja sinä musiikit ja ollaan selvin päin?
Ikävä kyllä olen jo sopinut yhden "menon". Toteutuminen rippuu tosin tietysti tästä tautitilanteesta, mutta tässä kohtaa täytyy vielä olettaa, että mennään suunnitelman mukaan. Ei siis ehkä onnistu täysin kotona olo. Muuten suunnittelen kyllä olevani kotona, haudalla käyntiä lukuunottamatta.
Mielelläni osallistuisin tuohon ruokapuoleen. Avittaakseni tekemisessä ja myös varmistaakseni, että mullakin on jotain syötävää.
Minkä ihmeen musiikin? Tarvitaanko jouluna jotain musiikkia? Minä olisin mielummin ilman.