Niin oletkos ikisinkku eli et ole koskaan seurustellut etkä usko että koskaan susta kukaan tykkää eli et saa kumppania?
Oletko ikisinkku
17
85
Vastaukset
En.
En ole ikisinkku. Olen seurustellut, ollut kihloissa muutaman kerran, naimisissakin ja nytkin avoliitossa.
Saisinko vielä kumppania vai joutuisinko/tahtoisinko jäämään/jäädä sinkuksi, niin sitä en tiedä. Eikä se mua kyllä yhtään huoletakkaan. Kuinka vaan.Niin ja en ole huolissani siitä, ettei kukaan tykkää. Kyllä varmaan joku tykkää, pitää vaan se tykkääminen olla sitten molemminpuolista. Ei siitä muuten mitään synny, yksipuolisella tykkäämisellä.
Hyvät yöt. :)
En ole. Kuudesti seurustellut ja kahdesti ollut kihloissa. Sekä nuoruudessa ollut muutama lyhyempi on/off suhde, ja tapailuja. Tulevaisuudesta ei tiedä.
- Anonyymi
Kyllä musta sen verran on tykätty, että aina on ollut kumppani. Nyt on hyvä aika olla yksin ja nauttia omasta seurasta.
- Anonyymi
Juu olen ruma sinkku ätmi. En saa koskaan naista.
- Anonyymi
Täällä toinen. Ikää on jo kirvesparin verran joten on varmaa, että en saa koskaan naista. Trffipalstalla roikun vain sen takia, että katselen toisia ikisinkkuja. Ne muutamat hyvännäköiset ovat poistuneet palstalta kaiketi löydettyään vastakappaleensa. Eivät olleet kiinnostuneita minusta. Jäljellä on ne riihen seinästä irtireväistyn näköiset tai läskipallerot tai ne joille kukaan ei ole riittävän hyvä.
Jotkut nuoret (= alle 60 v) ovat silti tosihyvän näköisiä, mutta ei minulla ole heihin mitään mahdollisuuksia. Liian suuret vaatimukset heillä.
Jos on suurin osa ikäisistäni naisista hirveän näköisiä, niin miehet vielä pahempia! Tosin muutaman miehen profiilin olen katsonut vain sen takia, että osaan sijoittaa itseni arvoasteikolle oikein. Muuten ei koiraspuoliset kiinnosta pätkääkään.
- Anonyymi
Tällä hetkellä olen vahvasti sinkku eikä suunnitelmissa alkaa minkäänlaiseen parisuhteeseen.
Olen kuitenkin seurustellut ensimmäisen kerran 14-vuotiaana, ja siis todellakin seurustellut. Oltiin yhdessä reilu vuosi. Sen jälkeen sitten ollut lyhyempiä ja pitempiä juttuja ja avoliitto muutaman vuoden. Sen jäljiltä olen tehnyt päätöksen että haluan olla yksin ja nauttia vapaudesta. Mutta - koska tulevaisuudsta ei tiedä mitä eteen tuo, en voi vannoa mitään. Tiedän vain miltä tällä hetkellä tuntuu.
-nainen- - Anonyymi
Olette kaikki ikisinkkuja.
- Anonyymi
En ole mielestäni susi ruma, olen myös liikunnallinen, mut syrjään vetäytyvä, jonka koen heikkoudekseni. Joskus ajatellut, et musta olisi pitänyt tulla sellainen huippu-urheilija, jonka kanssa kaikki tahtoo olla, silloin en olisi ikisinkku, nyt olen, ku en koe olevani millään osa-alueella huippu. Olinko liian laiska huipuksi ja lahjattomuuskin vaikutti.
En ole ylpeä lapsuudestani, aina pitänyt heitä joihin itseäni vertaan parempi osaisempina, harrasteissakin häpesin vanhempiani, enkä ole ylpeä siitä, että näin ajattelen, mut ehkä sekin on jonkinlainen osa syy, että olen omiin oloihin enemmän vetäytyvä. Ikisinkuksi syntynyt ja oppinut elämään sen kanssa, koska en usko löytäväni mieleistä, paljon kuullut ja lukenut pahaa suhteista, miksi houkutukset ei houkuta riittävästi. - Anonyymi
Naista ette saa, olette aina sinkut palstalla ruikuttamassa, kavereita teillä ei ole, ette käy baareissa, ette käy treffeillä joten olette ikisinkkuja.
- Anonyymi
Kaikkea muuta kyllä öitä
- Anonyymi
Parisuhteessa aina elänyt.
- Anonyymi
Pitkä avioliitto
- Anonyymi
En ole jännämies joten olen ikisinkku.
kyllä tavallaaan olen, olen elämässäni seurustellut, mutta nyt useamman vuoden ilman parisuhdetta, tunkua ei ole.
olen alemman tason nainen, tavallani.- Anonyymi
Olen ikisinkku, en ole koskaan edes pyrkinyt seurustelemaan, enkä aio siihen nöyryytykseen koskaan ruetakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341383
- 1031085
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede26983Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat308842- 99813
- 38702
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144614