Miksi elämä on niin tylsää?
Voi tylsyys
25
55
Vastaukset
- Anonyymi
No kun naiset pihtaa ja juot liian vähän alkoholia.
- Anonyymi
Ei liene kysymys sellaisesta asiasta.
- Anonyymi
Alkoholia runsaasti juomalla olisi tylsyys jonkin ajan kuluttua.
- Anonyymi
Tylsä elämä on aivan ihanaa. Se kertoo siitä, että kaikki on hyvin.
- Anonyymi
Nain muijaa jouluna ja sitten voimme syödä jouluruokaa.
- Anonyymi
Pyrsk..
- Anonyymi
Niin sullahan on hyvä maku bileitten suhteen.
Ite juon ja syön vaan kaverin kanssa, alasti mennään kuitenkin saunaan🙂🙂
Yhtenä jouluna olin niin kännissä terävistä, että aloin kiusaan sitä: kaadoin sen maahan ja pitelin käsistä kiinni ja aloin nuoleen ja pureen sen naamaa. Kaveri kiljui ihan hysteerisenä, oli pakko päästää irti kun se meni ihan paniikkiin😁😂
Elämä ei ole ollenkaan tylsää. Elämä on mielenkiintoista, iloista ja monipuolista. On hienoa katsoa ikkunasta, kun oravat juoksentelevat. On myös hienoa katsella youtubesta Keski-Euroopan maisemia, ja todeta, että on hienoa, kun olen monissa Keski-Euroopan paikoissa käynyt. Voin haaveilla, että ehkä joskus pääsen Keski-Eurooppaan uudestaan, mutta ... ei ole tietoa, milloin.
- Anonyymi
Hyvä kun suhtaudut asioihin hyväntuulisesti.
- Anonyymi
Joulu on tylsää aikaa. Pakko mennä sukulaisiin syömään ja sitten siellä istutaan neljä tuntia ja puhutaan paskaa.
- Anonyymi
Viikonloput vasta tylsiä on. No jos alkais polkee kuntopyörää vaikka, olen polkenut kuntopyörää kotona noin 6000 km.
- Anonyymi
Viikonloput eivät ole tylsiä, eikä viikkokaan ole tylsä. Useimmiten on ihan mukavaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viikonloput eivät ole tylsiä, eikä viikkokaan ole tylsä. Useimmiten on ihan mukavaa.
Pääasiallisesti kivaa on, kun asennoituu iloisesti.
Tylsyys ihmisen tylsyttää. Tee linnunpönttö tai ruokintalauta. Voi naputella myös jotain muutakin.
- Anonyymi
Viinaa juomalla tapaa naisia eikä ole tylsää sen jälkeen.
T viinamies- Anonyymi
Onko sinulla unelmia ?
Toivottavasti - Anonyymi
Naisia tapaa ilman viinanjuontiakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naisia tapaa ilman viinanjuontiakin.
Jopa paremmin naisia löytyy, kun ei paljon alkoholijuomia käytä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jopa paremmin naisia löytyy, kun ei paljon alkoholijuomia käytä.
Niin koska naisista enemmistö ei oikein tykkää ryyppäämisriippuvaisista.
- Anonyymi
"Elämäni oli tylsää niin, sitä tylsyyttä katselin silmät kii. Silmäni avasin ja maailman näin, maailmaani katsomaan jäin." Neuvoo Eput.
- Anonyymi
Noin voi ajatella.
Kun saa elää omaa elämää, ja olla rohkeasti oma itsensä, eikä odottele, että joku toinen alkaisi keksimään minulle ohjelmaa, niin löydän elämästä mielenkiintoisia asioita. Tylsää ei ole ollut moneen vuosikymmeneen. No, koulun jälki-istunnossa oli joskus tylsää.
- Anonyymi
Tylsyys on sitä kun on kaikki hyvin. Maailma ja markkinatalous vaan pyrkii ruokkimaan tyytymättömyyttä.
Joskus mainonnalla yritetään saada ihmiset kuvittelemaan, että kaikenlaisen jonninjoutavan krääsän ostaminen tekisi muka onnelliseksi. No, minä taas tulen onnelliseksi silloin, kun saan heittää jonninjoutavia tavaroita pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196196Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun664256SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt973831Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352489Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat662232Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val261591