Löysin parivuotta vanhan kirjoituksen, mutta pitää paikkansa nykyäänkin. Varsinkin näin koronan aikaan, kun yhä usemmalta yksinäiseltä köyhältä katosi ne vähät ja harvat keikkahommatkin tänävuonna.
https://yle.fi/uutiset/3-10543587
Yksineläjien avuntarve.
10
57
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvin huomaa kuinka ihmisiä kiinnostaa. Puhutaanko niistä lapsiperheistä taas tämän sijaan?
Sori, mutta arvotan lapsiperheet yksinäisen työttömän edelle. Lapset vaan ovat arvokkaampia kuin aikuiset.
- Anonyymi
Aika omituinen näkökulma. Kuinka kukaan ihminen on toista arvokkaampi?
Anonyymi kirjoitti:
Aika omituinen näkökulma. Kuinka kukaan ihminen on toista arvokkaampi?
Lapset ovat viattomia syntymäänsä ja ansaitsevat aina ensisijaisesti suojelua. Aikuinen on itse vastuussa elämästään.
- Anonyymi
Pummi kirjoitti:
Lapset ovat viattomia syntymäänsä ja ansaitsevat aina ensisijaisesti suojelua. Aikuinen on itse vastuussa elämästään.
Valitettavasti monen aikuisen joka ei osaa ottaa vastuuta omasta elämästään, pitäisi ottaa vastuu myös niiden viattomien lasten elämästä.
xLiner
- Anonyymi
No, kohtahan tuosta ongelmasta päästään, kun köyhät älyää lopettaa/ne pakotetaan lopettaan lasten teon kokonaan, ovathan ne jo hyvän matkaa sinne suuntaan menneetki. Itse asiassa nää työläismuurahaisethan voitas steriloida jo ihan nuorena, palkkaaki voitas sitte vaan entisestään laskea, kun elätettäviä ei enää tupsahtelis ollenkaan. Ja sitte tasa-arvosta köyhäinapua näille yksinäisille orjille.
- Anonyymi
Useat tekee lapsia, että saa tukia. Tuli kohdattua lastensuojelussa monta sellaista lasta, jotka oli tehty vain kun kuului tehdä ja koska lapsilla saa tukia ja apuja.
- Anonyymi
Kuka tekee työt kenntällä jos työtä tekevä kansa poistetaan .
- Anonyymi
Ei kosketa
- Anonyymi
Yksin asuu tältäkin palstalta melkein jokainen, aidoista kirjoittajista ainakin.
Antaa siis tulla almuja mulle niinku olis jo!
T. omistusasuja velattomassa asunnossa merenrannalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671222- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99622
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574