Uudet rinnat ,kokemuksia b lite implanteista

Anonyymi

Moikka kaikille!
Puhuttaisko hetki rinnoista :) mulla oli aijemmin mentorin 450cc ja nyt vaihdettiin b lite 290cc ja kohotus tehtiin samalla (rintalihaksen alle ) muita toipilaita paikalla ?

11

1547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei, missä tehtiin ja mitä maksoi?

      • The healtclinikillä ,siim simmo leikkasi minut ,mitään pahaa sanottavaa ei ole :) hyvin olen toipunut ja kivutkaan ei ole niin pahat mitä luulin.


    • Anonyymi

      Minulle laitettiin High profile 365. Urheilen paljon ja nähtävästi kirurgi näki tilaisuuden myydä ylihinnoitellut b litet. Paranin hyvin mutta rinnat eivät olleet esteettisesti mieleeni. Outo teennäinen muoto. Implantin reunat näkyivät ja tuntuivat kovilta. Rinnat eivät myöskään pehmentyneet kuten odotin. Tässä vaiheessa aloin ottamaan selvää implanteista ja selvisi että ovat olleet markkinoilla vain vähän aikaa ja että muillakin on ollut "reunaongelmaa". Samoin kapselia. Vaihdoin implantit toiseen merkkiin, samankokoisiin ja ero on selkeä! Pehmeän ja luonnollisen näköiset, reunat eivät erotu. Painossa en huomaa käytännössä mitään eroa vaikka b liteä yritetään juuri sillä tyrkyttää. Maksoin siis kahdesti ja nyt olen tyytyväinen. B litet laittanut firma ja kirurgi vähättelivät ongelmaani eivätkä nähneet tuotteessaan vikaa. Toivottavasti kokemukseni on avuksi niille jotka haluavat kerralla kauniit ja pehmeät rinnat.

      • Anonyymi

        Laitettiinko sinulle rintalihaksen päälle vai alle?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Laitettiinko sinulle rintalihaksen päälle vai alle?

        Osittain alle (yläosa)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Osittain alle (yläosa)

        Minulle laitettiin kokonaan lihaksen alle ,parantuminen on käynnissä ,mutta jo nyt näyttää hyvälle ,kunhan vain mustelmat lähtisi :/


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulle laitettiin kokonaan lihaksen alle ,parantuminen on käynnissä ,mutta jo nyt näyttää hyvälle ,kunhan vain mustelmat lähtisi :/

        Minulta otettiin tosiaan vanhat implantit pois ,ja kyllä täytyy sanoa että nämä pienet implantit tuntuu kevyeltä verrattuna entisiin (450cc).
        Ikävä kuulla että sinulla epäonnistunut ensimmäinen leikkaus :(


    • Anonyymi

      Harkitsin just keveyden vuoksi noita, koska haluan aika isot. Mutta mitä pidempään olen lukenut ulkomaisia palstoja (joissa minimaalinen määrä toisten haukkumista tai mainostamista) sitä vähemmän b litet enään kiinnostaa. Tuota reunakovuutta ja reunan näkymistä on huolestuttavan monilla. Ja laihoilla - kuten minä - se sininen viiva anatomisessa implantissa näkyy ihosta läpi. Muualla b liteä kuvataan budjetti-implantiksi, eli se halpa valinta. Olen nyt epäsäännöllisen säännöllisesti tutkinut kielitaitoni (englanti, saksa) puitteissa useamman kuukauden ajan uusia ja vanhoja kokemuksia lukuisilla sivuilla ja eri lähteistä. Suomesta en löytänyt kuin firmojen mainospuheita. Ja niidenhän pohjalta alunperin kiinnostuinkin.

      • Anonyymi

        Toivottavasti en ole tehnyt väärää valintaa :( 3 rintaleikkausta en missään nimessä enään halua


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toivottavasti en ole tehnyt väärää valintaa :( 3 rintaleikkausta en missään nimessä enään halua

        Ryppyinen ja vajaatäytteinen implantti. Koittelin ja katselin sitä konsultaatiossa. Ei tunnu yhtään rinnalta. Jos olisi toimiva konsepti, muut merkit matkisivat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ryppyinen ja vajaatäytteinen implantti. Koittelin ja katselin sitä konsultaatiossa. Ei tunnu yhtään rinnalta. Jos olisi toimiva konsepti, muut merkit matkisivat.

        Voi hyvä luoja!Kenelle teidän pitää niitä esitellä?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3023
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2675
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2285
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2168
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      35
      1785
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1556
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1517
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1350
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1329
    Aihe