nyt en jaksa uskoa enää koronarokotteeseen että se pelastaa.
Briteissä 3 muuttunutta virusta liikenteessä...
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minä en usko koko koronaan, se hävisi jo keväällä, nyt sitten pitää keksiä kaikenmaailman jekkuja että paniikkia saadaan pidettyä yllä ja piikki kaikille perseeseen
- Anonyymi
Meijjän pressa saa Bill Gatesin piikin ja Tsirinovski otti piikin jo syksyllä,katselen mielenkiinnolla kuinka äijjien käy!
Putin tuskin ottaa koko rokotetta ja Trummppihan on jo sen nuhan potenut!
- Anonyymi
Virus on ovelampi kuin ihminen.
- Anonyymi
Joku voisi jo soittaa sinne Wuhanin viruslaboratorioon ja kysyä sen kaavaa josko siihen ois jokin oikee keino torjua.
- Anonyymi
Sehän lähti Euroopasta Kiinaan jo 2019 syksyllä. Kataloniassa oli yhdyskuntajätenäytteiden mukaan SARS-CoV-2 virus jo 2019 toukokuussa ja Italiassa verinäytteiden mukaan 2019 syksyllä. Wuhaniin se kerkisi myöhemmin.
- Anonyymi
Eikö siitä olekin varoitettu, että voi nuo rokotetut olla viruksen levittäjiä, jopa supertartuttajia? Tuskin he nyt ainakaan kotiin lukittautuvat eristykseen.
- Anonyymi
Mistä tiedetään, että ovat "muuttuneet" matkalla - minulla on sellaienn kutina että ovat niitä tehtaillessa muutettu - selittää sen, että KAIKKI mahdolliset kuolemat kirjataan koronan aiheuttamiksi - sillä peitetään tietoa siitä, että miten OIKEASTI kuollaan koronaan ja ettei paljastu että on luotu genomiin perustuva massatuhase etnisin perustein.
- Anonyymi
Tämä afrikkalainen virus on kuulemma tarttuvampi kuin alkup. kiinalainen.
- Anonyymi
Ettei kuitenkin ole samanaikaisesti israelista laskettu liikenteeseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ettei kuitenkin ole samanaikaisesti israelista laskettu liikenteeseen.
Niinpä tietysti, juutalaisten syytä taas kaikki.
- Anonyymi
Tämä on nyt ihmiskunnan menoa.
- Anonyymi
Ensimmäisestä kerrasta sakko viruksen ottaneelle, sitten vankeuksia.
Sakko voisi olla tuhannen suojaimen hinta 800€
Tartunnan estävä FFP2-hengityssuojain maksaa 0.75...0.85 euroa.
Ei ole kallista estää tartunta,- Anonyymi
Se ei estä yhtikäs mitään vaan haittaa keuhkojen normaalia toimintaa tuittaa limaa ja lima poistaa paskan keuhkoista.
-pitkä fysiikka- - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se ei estä yhtikäs mitään vaan haittaa keuhkojen normaalia toimintaa tuittaa limaa ja lima poistaa paskan keuhkoista.
-pitkä fysiikka-On se hyvä jos puhdistaa tupakoitsijoiden keuhkoja
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se hyvä jos puhdistaa tupakoitsijoiden keuhkoja
Tupakoitsija lamauttaa/tuhoaa värekarvansa ja joutuu yskimäänliman keuhkoista ihan omin avuin.
- Anonyymi
Tuota Britannian uutta virusmuunnosta on jo havaittu Saksassa ja Singaporessa.
- Anonyymi
Maailmassa on covid - 19 virukseen sairastuneita jo yli 79,7 miljoonaa ja siitä ehkä parantuneita 56,1 miljoonaa ja edelleen sairaina yli 23,6 pitkin maailmaa.
Tuo 80 miljoonan sairastuneen raja ylittynee pian Joulun pyhien aikana.
- Anonyymi
Taudin joka version saa myös sairastaa vaikka perä jälkeen.
- Anonyymi
Luulisin, että novitsok tepsisi kaikkeen.
- Anonyymi
Virustasapaino muuttaa jatkuvasti muotoaan, kun yhtä mittaa rokotellaan. Ennen kuin yhdessäkään valtiossa vielä koronarokoteltiin, suureen ääneen kansoja valistettiin, kuinka kannattaa ottaa kaikki mahdolliset rokotteet, jotta teho koronaa vastaan olisi suurempi. Osa lääkäreistä tosin varoitti tällaisesta ja kuinkas ollakaan, rokotehulluttelulla tilanne saatiinkin pahenemaan.
Pitäisikö sitä pelastusta alkaa etsimään muustakin kuin pelkästään rokoteteollisuudesta? Virukset alkavat olla jo loppuunkalutut. Pelastukseen noista ei todellakaan ole, vaikka tutkijat kuinka pieniin osasiin rokotteissaan paloittelisivat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986118KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495555Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222757Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042026Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181583seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241494Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1361459