Mitä ikinään tuo roikale väittää on häpeäksi jääkiekolle. Pelaajat leimataan nuijiksi.
"Tiede ja kiire. Koronarokote on valmistettu maailmanennätysajassa ja nyt koko maailmaa ollaan rokottamassa sillä. Onnea ja menestystä niille, jotka sen on ottamassa, Karalahti kirjoitti nauruemojin kera.
– Koska ihmiset alkaa oikeesti miettimään ja käyttämään omaa järkeä?"
https://www.iltalehti.fi/jaakiekko/a/1b2fc041-2621-4ba4-91da-cc8ccd29a21a
Karalahden typeryys pilaa jälleen jääkiekon mainetta
24
815
Vastaukset
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16706775/jere-karalahti-rokoteasiantuntija#comment-105755056
Ikävää että tässä tilanteessa joku julkisuuden henkilö ja monen idoli toimii noin vastuuttomalla tavalla.- Anonyymi
Miksi kenenkään pitäisi mainostaa rokotetta?
- Anonyymi
Typerysten laji
- Anonyymi
"Julkisuuden ihmisellä on oikeus sanoa mielipiteensä, mutta vastuuta sanomisistaan pitäisi miettiä. Toivottavasti seuraajat ovat kriittisiä ja osaavat ajatella myös omilla aivoillaan. Uskoisin, että kaikki eivät mene tähän mukaan.
– Näin ajattelevia ihmisiä piisaa. Ei ole korrektia esittää vääriä väittämiä.
Totuuden tartunnoista ja kuolleista näkee tilastoista.
Tämäntyyppiset kommentit kannattaa jättää omaan arvoonsa."
Karalahtea en ole muutenkaan pitänyt kenellekään hyvänä esikuvana heroiinin ja kannabiksen käyttökohujensa takia.- Anonyymi
Kyllä, totuuden näkee tilastoista, eli koko koronahysteria on liioittelua. Lähinnä siihen kuolevat vanhat ja heikot ihmiset. Muille se ei ole influenssaa vaarallisempi. Tämän näkee ihan tilastoista. Joten rokote on tarpeellinen lähinnä vanhoille ihmisille, muille se on turha.
- Anonyymi
Oliskos Karalahden aivot pehmenneet huumeiden käytössä ...
- Anonyymi
"Meren mukaan rokotteen tekeminen maailmanennätysajassa eli hyvin nopeasti pitää paikkaansa. Hän haluaa kuitenkin painottaa, ettei se tarkoita rokotteen olevan vaarallinen. – Hänen osaltaan tähän varmaankin sisältyy ajatus, ettei rokotetta ole tarpeeksi tutkittu ja testattu. Se ei pidä paikkaansa."
Siis väittikö Karalahti rokotteen olevan vaarallinen tai puhuiko siitä että miten sitä on tutkittu? Onnea ja menestystä niille, jotka sen on ottamassa....- Anonyymi
Onhan rokottamista tutkittu muutenkin kuin tiettyä pandemiaa varten. Tuskin tuo uusi rna-tyyppinen vai mikä se on ihan tyhjästä nyhjäistiin. Kohtahan se nähdään.
- Anonyymi
Näillä on muutenkin pimeän pelko, käänäppä se pimeän pelko muuten englannniksi....!
Odottakaapa. Syylliset pelkäävät jo omaa varjoaankin! Italiassa keväällä oli koko hoitohenkilökunta koronassa, paljon pahemmin kuin vaikkapa Suomen hoitokodeissa, ja nyt näissä muutamassa sairaalasaa, joissa kyllä esimerkiksi Tampereen Rauhanniemessä oli kyllä sielläkin kymmeniä henkilökunnasta koronassa. Vaikka geriatrinen sairaala.
Monet pelkäävät jo varjoaankin. Italia ei ole käynyt asiaa lävitse. Sen sijaan he kutsuivat keväällä armeijan kadulle, ja ei se ole lopunut se pelko. Maalasivat Italiassa kruunatun hoitajan sairaalan seinälle.....Englannissa piirrättivät lapsilla hoitajille lauseita: Sinä olet paras.... .
Nyt näillä on Pimeän Pelko. Eivät oikein uskalla katsoa iloisina taakseen, ja pelkäävät jokaista rasahdustakin:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007705408.html
Pelkäävät, että rokotteet ryöstetään. Kuljetuksia vahditaaan. Ilmoitetaan erilaisista epäillyistä uhista.
On kurjaa, kun koko ajan tietää, että siellä se tapahtunut odottelee ja kävelisi hämärällä tiellä tiellä, ja yht äkkiä kun vain vilkaisee taakseen....
Siellä se on.- Anonyymi
Seppo Meri kulkee nyt hämärällä tiellä. Onko sinulla Seppo koko ajan pelko, että jokin on lähellä?
Älä Seppo vain katso taaksesi.
- Anonyymi
Luuletteko te että ihmiset uskoo teidän rokotetta puolustelevien olevan taviksia jotka täällä vaan kirjoittaa? Suurin osa tajuaa kyllä.
- Anonyymi
Joo onhan tämä ennen noita piti tutkia hyvin tarkkaan Piti kuulemma tehdä tarkkoja tutkimuksia käyttää aikaa ja vaivaa tutkia ja kokeilla ensin tietysti eläimiin ja niinpoispäin
No nykyaikaa tämä tehdään liuos ja jätetään turhat tutkimukset pois ja ryhdytään rokottamaan.
Eiköhän tämä aikatavalla tule tulevaisuudessa laskemaan lääkkeiden hintoja kun niitten vaikutusta ei sen tarkemmin tarvi tutkiskella. - Anonyymi
Onko tämä sama tyyppi jonka muija piti jotain joogastudiota Espanjassa?
- Anonyymi
No jos on kaksi aivosolua ja niistäkin toinen kokkelilla pehmitetty, niin mitäpä muuta sitä voi avautumisilta odottaa.. Iltalehden uutisessa pieni virhe, siinä puhutaan entisestä jääkiekkoilijasta.. kalalahti on kyllä tosi entinen ikuinen lupaus ollu aina.
- Anonyymi
Jääkiekkoilijat ja urheilijat eivät yleensäkään ole mitään Einsteineja.
- Anonyymi
Noin karski mies ja pelkää pientä piikkiä?
- Anonyymi
Ja jotkut pelkää koronaa.
- Anonyymi
Onhan hän jääkiekkoa osannut pelata, ja aineita ottaa, mutten koskaan ole pitänyt Jereä mitään järkevää suustaan päästävänä. Pintaeläjä jolla elämän arvot eivät niin tärkeitä.
- Anonyymi
Suomessa on sanaa vapaa vielä. Karalahdellakin. Nostan hattua, että uskaltaa sanoa mitä ajattelee, vaikka en muuten pidä äijästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on sanaa vapaa vielä. Karalahdellakin. Nostan hattua, että uskaltaa sanoa mitä ajattelee, vaikka en muuten pidä äijästä.
Harva nyt piikkiä pelkää vaan sitä mitä siitä piikistä tulee.
https://www.seiska.fi/Oho/Tinja-23-sai-narkolepsian-sikainfluenssarokotteesta-vasymys-kuin-olisi-valvonut-kaksi
- Anonyymi
Huumet ja päähän tulleet taklaukset näkyvät.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1968357Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.276074Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1695719Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi153497Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y822967- 2912640
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1782539Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v6182380Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont922209Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään191423