Voiko se alentaa maksa-arvoja?
Runsas alkoholin käyttö
6
51
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi pitää leikkiä idioottia ?
- Anonyymi
Miten niin?
Jotkut lääkärit ovat tosiaan raportoineet rappioalkoholistien joutsenlaulusta, jossa olo kohenee ja maksa-arvot lyhytaikaisesti paranevat ennen kuin loppu tulee.
- Anonyymi
Arvot voivat kyllä muuttua ennen loppua jopa ihan hyviksikin mutta olo ei kohene, se jatkaa huononemista tasaiseen tahtiin.
- Anonyymi
Itse juon aika paljon ja maksa-arvoni ovat jopa alle viiterajojen, aika erikoista.
- Anonyymi
Mittaustekniikat ja niiden tulkinnat ovat päin persettä. Minulla yli 60 vuoden kokemuksen jälkeen arvot myös erittäin hyvät. Ei tosin mitään ongelmiakaan ole eikä valittamista. Mutta jos jossain tarkastuksesa lääkäri kyselee alkoholinkulutustani niin ei usko vaikka kerron todenmukaisen kulutuksen vaan luulee minun liioittelevan tai että en ymmärrä prosentteja ja nestemäärien matematiikkaa. Ja se ei ole mitään pyhäkouluopettajan sipistelyä minun kulutukseni.
Alat ja Asat eivät anna oikeita lukemia. On joku muukin parempi kriteeri mutta ei nyt muistu mieleen tähän hätään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867