Runsas alkoholin käyttö

Anonyymi

Voiko se alentaa maksa-arvoja?

6

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi pitää leikkiä idioottia ?

      • Anonyymi

        Miten niin?


    • Jotkut lääkärit ovat tosiaan raportoineet rappioalkoholistien joutsenlaulusta, jossa olo kohenee ja maksa-arvot lyhytaikaisesti paranevat ennen kuin loppu tulee.

    • Anonyymi

      Arvot voivat kyllä muuttua ennen loppua jopa ihan hyviksikin mutta olo ei kohene, se jatkaa huononemista tasaiseen tahtiin.

    • Anonyymi

      Itse juon aika paljon ja maksa-arvoni ovat jopa alle viiterajojen, aika erikoista.

      • Anonyymi

        Mittaustekniikat ja niiden tulkinnat ovat päin persettä. Minulla yli 60 vuoden kokemuksen jälkeen arvot myös erittäin hyvät. Ei tosin mitään ongelmiakaan ole eikä valittamista. Mutta jos jossain tarkastuksesa lääkäri kyselee alkoholinkulutustani niin ei usko vaikka kerron todenmukaisen kulutuksen vaan luulee minun liioittelevan tai että en ymmärrä prosentteja ja nestemäärien matematiikkaa. Ja se ei ole mitään pyhäkouluopettajan sipistelyä minun kulutukseni.

        Alat ja Asat eivät anna oikeita lukemia. On joku muukin parempi kriteeri mutta ei nyt muistu mieleen tähän hätään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      39
      6078
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      277
      4946
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      159
      4821
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      122
      4617
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      19
      3857
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2384
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2168
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      70
      1736
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1732
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      212
      1429
    Aihe