Surullinen/haikea olo tuli

Anonyymi

Kukaan läheinen ei ole kuollut, mutta jotenkin tuli valtavan surullinen olo.....
Laitoin tämän tänne, kun en muuallekaan oikein tiennyt laittaa..
Onko muilla tullut haikeaa/surullista oloa jonkun elokuvan/sarjan näyttelijöitä kohtaan?
Mulle tuli Smallville elokuva sarjan näyttelijliden osalta, kun aloin miettimään, että siitä on jo yli 10 vuotta, kun sarjaa esitettiin tv:ssä ja se oli suosikki sarjani tv:ssä.
Erityisesti näyttelijät tekivät vaikutuksen, mutta sitten sarja jäi unohduksiin, kunnes mutama päivä sitten sarja muistui mieleeni.
Aloin etsimään tietoa näyttelijöistä ja huomasin, että ikää on tullut lisää ja eivät ole enää niin nuoren näköisiä, kuin elokuva sarjassa.
Etsin tietoa, mitä heille kuuluu nykyään, vaikkei sitä niin paljon löytynyt.
Myös kuvauspaikat kiinnostaisi löytää ja google mapsista katsoa,
Haikeaa siinä mielessä, että he ovat elossa, mutta tuskinpa koskaan tulen heitä tapaamaan ja myös se, että olemme kaikki samalla suurella planeetalla, kuitenkin niin pieniä, ettei meitä maailmankaikkeudessa havaita..

1

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elämän rajallisuuden tiedostamista? Ehkä suret sitä? Mielestäni asiassa ei ole mitään pahaa, kunhan tunne ei jää päälle. Koska elämä on rajallista, niin myös hyvistä hetkistä ja kaikesta kauniista kannattaa myös nauttia ja iloita.

      Itse elän varsin eristäytyneesti, ja ihmissuhteita on vähän. Katselen sarjoja, ja elän niiden mukana ja eläydyn niihin. Välillä liikutun kyyneliin, vaikka kyseessä on vain näyttelijät ja koko tarina on mielikuvituksen tuotetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      84
      4451
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      101
      3860
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3529
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3200
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      41
      2741
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2529
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2362
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2076
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      15
      1762
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      35
      1725
    Aihe