Äärimmäisen vihamielinen hyökkäys on tullut todennäköisimmin Yhdysvalloista. 😂
https://yle.fi/uutiset/3-11715912
Eduskuntaan kohdistunut kyberhyökkäys!
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Todennäköisimmin juuri siksi, koska Naton hybridikeskus on soluttautunut Suomen maaperälle ja sen mahdolliset rikokset ovat suojattu erikoislainsäädännöllä.
Kuinka tyhmä maa antaa itselleen tehdä noin? - Anonyymi
Onko noin, että ketään ei kiinnosta?
- Anonyymi
Viherpunavasemmistolainen sanoisi nyt kyllä:
Ettekö te näe näitten "kyperhyökkäysten kohteeksi joutuneiden" hätää... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viherpunavasemmistolainen sanoisi nyt kyllä:
Ettekö te näe näitten "kyperhyökkäysten kohteeksi joutuneiden" hätää...-ajankohta jolloin tapahtui
-vihreät ajoi omaa naista supoon
-kuka vuosi perustuslakijutut, e-mail
-kurinpalautusta lehdistölle
-nyt uutisoidaan
-ei tiedetä mistä hyökkäys tuli, ja paskan marjat, tiedetään
- Anonyymi
Niinistökin oli innokkaana eduskunnan kanssa ajamassa massaurkintalakia, jolla kanslaisten perusoikeudet poljettiin paskaan. Nyt eduskunta sai maistaa omaa lääkettään ja Niinistökin nillittää kuin pioeni lapsi.
PS
Todella hieno juttu. Toivottavasti hakkeri julkaisee saaliinsa nin kansan eteen valuu edes vähän valtion elitiin mätää.- Anonyymi
Ei kahta sanaa mistä suunnasta tunkeutuminen tapahtui.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kahta sanaa mistä suunnasta tunkeutuminen tapahtui.
Ei kahta sanaa, mistä tämän ketjun aloittava kommentti on tullut....
- Anonyymi
Koko manooveri on MI6:n operoima. Tarkoitus on luoda hysteriaa jotta Suomi ostaa F-35 kalkkunoita hintaan 30 miljardia euroa elinkaarikustannuksineen.
- Anonyymi
Hyökkäys on tullut samasta suunnasta mistä ketjun trollit. Venäjältä.
- Anonyymi
Suomi on valtio joka on hiirenhiljaa, jos mikä tahansa rikollisuus paljastuu USA:n tekemäksi. Niin on jo käynyt tässäkin. On päätetty, ettei tekijää voi "saada selville". Auta armias jos Suomella on pienikin mahdollisuus Natomaiden lavastuksissa syytellä Venäjää milloin mistäkin todistamattomasta, alkaa Suomi välittömästi kiljua täyttä kurkkua, että VEEENÄÄJÄÄÄ, VENÄÄJJÄÄÄ, ON TAASS RIKKONUT IHMISOIKEUKSIA JA MURHANNUT, PUDOTELLUT MATKUSTAJAKONEITA, MYRKYTTÄNYT, MYRKYTTÄNYT, MYYRKYTTÄNYYYT, NOOVIITTSHOOKKKKKK, AAAAAAAAAAAAPRKLE STANAAAAAN VENJÄÄ.
- Anonyymi
Hyökkääjä lähetti viestiv
"Ottakaa kaikki isis-sotilaat Suomeen turvaan tai muuten...."
Viestin lähettäneen koneen ip-osoite oli sama kuin Pekka Haaviston kännykässä (se valtiion ostama). - Anonyymi
Idästä on taas vakoiltu että onko Marin lojaali vasemmalle puolelle?
- Anonyymi
Jos hyökkäys on tapahtunut Venäjältä niin ei voi kuin ihailla heitä, pystyvät lukemaan Suomen "valtiosalaisuuksia" kuin avointa kirjaa ja hypridikeskus katselee vain huulipyöreänä.
- Anonyymi
Tästä samasta on kyse. USA on vakoillut kaikkien Euroopan maiden hallituksia vuosikymmeniä. Sen sijaan että EU olisi ryhtynyt vastatoimiin, on se käyttäytynyt kuin olisi USA:n omistama pelkäävä seksiorja, jolle isäntä voi tehdä mitä haluaa.
"NDR:n mukaan Yhdysvaltain turvallisuusvirasto NSA vakoili Schröderiä vuodesta 2002 alkaen. Tuolloin Saksa vastusti Yhdysvaltojen hyökkäystä Irakiin.
Viime vuonna paljastui, että Yhdysvallat vakoili Saksan nykyisen liittokanslerin Angela Merkelin puhelinta yli kymmenen vuoden ajan."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/2014020518010168- Anonyymi
Mutta EU onkin Usan seksiorja.
- Anonyymi
Todennäköisimmät ehdokkaat: USA (NSA), Israel, Ukraina, Romania...
- Anonyymi
ihmekös tuo kun ollaan SDP-vetoisen vihervasuriporukan johtamassa maassa
- Anonyymi
Kuhan keksivät Eduskunnassa saadakseen huomiota pois noiden kansanedustajien ja ministereiden vakavista, oikeista töppäilyistä esim. homppeli Boy Pekan, vihr.
- Anonyymi
Mitä vakoilemista kenelläkään on eduskunnassa?
Kyllä isäntä tietää mitä rengit puuhailevat, kiinnostaako niiden keskenään solkkaaminen kun lopputulokset on jo selvillä.
Mutta vakoilu on yhtä pahankaikuista kuin myrkyttäminen - katalaa ja rikollista - kertakaikkiaan!
Sähköistä novitshokkia, eiköhän se ole sitä. - Anonyymi
Löytyikö erään ministerin meilistä kuvia pojista, joita pitää "pelastaa"? Lähettäjänä saman puolueen ministeri.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1716197- 1471724
- 1131508
- 511270
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46932Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢29860Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu97836Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5789Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan224746- 41739