Tasa arvoa kehiin

Anonyymi

Joo, vois naisetkin jo vihdoin olla uimaranalla tai muutekin ilman tisuliivejä tai toppeja, kulkevathan miehetkin monesti ilman paitaa. Naisella nyt vaan pari kumpua edessä ja miehellä vähän littanemmat, muuten ihan sama lihaa. Kuka keksinyt että naisen pitää peittää tisunsa ei miehetkään peitä rintaansa, hullua. Monet paheksuu jos nainen ja vielä parisuhteessa oleva pukeutuu lyhyeen hameeseen, stay upit jalassa tai tissivakoa näkyvillä. Vaimoni ei juuri pidä liivejä alla, kesäisin sanoo et taas joku kyttäs mun nännejä, vaimolla sattuu olee herkästi nöpöttävät nännit.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä naiset voi olla uimarannalla yläosattomissa, jos haluavat. Varsinkin 80-luvulla sitä näki paljon.

      Minua ei yläosattomuus haittaa muttei myöskään kiinnosta olla yläosattomissa. Ei myöskään minihameissa tai verkkosukkahousuissa. Tyylittömyys ja mauttomuus ei kiinnosta kaikkia naisia.

      • Anonyymi

        Kihlattuni piti nuorempana jonkin verran verkkosukkahousuja oli kai siinä 20 vuoden molemmin puolin, ei ollut mun mielestäni mauttomuutta mitenkään vaan tyylikästä.


      • Anonyymi

        En ole suomessa törmännyt rantsuilla yläosattomissa oleviin naisiin ikinä ja ikää 51. Sen sijaan etelä euroopan joissakin maissa hyvin yleistä kuten italia, espanja, portugali ja canarian saaret.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      4165
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      142
      2573
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      96
      2161
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1694
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1666
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      12
      1421
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      64
      1415
    8. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1331
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      69
      1328
    10. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      74
      1286
    Aihe