apt.13:10 ja sanoi: "Voi sinua, joka olet kaikkea vilppiä ja kavaluutta täynnä, sinä perkeleen sikiö, kaiken vanhurskauden vihollinen, etkö lakkaa vääristelemästä Herran suoria teitä?
Minä ne raivoa mitenkään, tuo on suora sitaatti Raamatusta eksyttäjälle.
Eikö nyt ole perinteinen puhujainkokouksen aikakin? Terveisiä sinnekin.
Raamatun sanaa vl-puhujalle
13
52
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko sinä se perkeleen sikiö sinussa olevassa demonipesässä? Et sillee.....
- Anonyymi
SaaleminPastori-ko.
Mitä sun täälä hyödyttää aukoa päätä?
Mene johonki vl-tilaisuuteen esittään mielipitees.- Anonyymi
Ei se uskalla mennä. Voisi vaikka vahingossa saada synninpäästön ja parannuksen armon. Mielummin se jatkaa noita valheita.
Anonyymi kirjoitti:
Ei se uskalla mennä. Voisi vaikka vahingossa saada synninpäästön ja parannuksen armon. Mielummin se jatkaa noita valheita.
Uskon hyväntahtoisuuteenne tuossa suhteessa mutta valhe ei ketään auta. Luulisi että teitäkin kiinnostaisi Raamatun Totuus. Minäkin kipuilin kauan varmalta tuntuvan vl-valheen ja Raamatun Totuuden välillä. Ihmettelen kun joukossanne on paljon vuosikymmeniä kouluja käyneitä, mutta laiskuutta Raamatun tuntemuksen suhteen pidetään hyveenä
Matt
6:32 Sillä tätä kaikkea pakanat tavoittelevat. Teidän taivaallinen Isänne kyllä tietää teidän kaikkea tätä tarvitsevan.
6:33 Vaan etsikää ensin Jumalan valtakuntaa ja hänen vanhurskauttansa, niin myös kaikki tämä teille annetaan.
6:34 Älkää siis murehtiko huomisesta päivästä, sillä huominen päivä pitää murheen itsestään. Riittää kullekin päivälle oma vaivansa
.
- Anonyymi
Totisesti, totisesti minä sanon teille, te saatanan syntisäkit, jotka olette matkalla ikuiseen kadotukseen, teitä ei enään mikään pelasta tulisen järven ikuisesta kylvystä.
- Anonyymi
Tuo oli velluille.
- Anonyymi
Ei tämä "saalemisti" näköjään tiedä VL-väestä ja esim. puhujien kokouksesta mitään, missä ja milloin on, eikä kerrotakkaan hänelle, mitä se asia ulkopuolisille kuuluu !!
Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten !
Lopeta hyvä ihminen tuo "mölyäminen" nyt ihan suosiolla !!!!Normaalisti puhujien kokous on tähän aikaan mutta unohdin koronan vaikutuksen. Kummallinen kokous sekin kun päätökset tekee pieni vähemmistö. Aikanaan HSaari yksin.
- Anonyymi
SaaleminPastori-ko kirjoitti:
Normaalisti puhujien kokous on tähän aikaan mutta unohdin koronan vaikutuksen. Kummallinen kokous sekin kun päätökset tekee pieni vähemmistö. Aikanaan HSaari yksin.
Perustetaan asia sillä että Pyhä Henki on erehtymätön.
Monet joutuu pelon vallassa pitämään suun kiinni. Anonyymi kirjoitti:
Perustetaan asia sillä että Pyhä Henki on erehtymätön.
Monet joutuu pelon vallassa pitämään suun kiinni.Sinä sanoit asian ytimekkäästi. Pelko tulee väkivallan seurauksena.
Pelko on manipuloinnin keinoista voimakkain.
Ei ole epäilystäkään etteikö teidän vl-ihmisten keskellä ole yhäkin monia joilla olisi rakkaus totuuteen mutta ei mitään keinoa muuttaa liikkeess vallitsevaa opin suuntaa.
Se ei tule ikinä olemaan mahdollista, joten lähtekää pois.- Anonyymi
SaaleminPastori-ko kirjoitti:
Sinä sanoit asian ytimekkäästi. Pelko tulee väkivallan seurauksena.
Pelko on manipuloinnin keinoista voimakkain.
Ei ole epäilystäkään etteikö teidän vl-ihmisten keskellä ole yhäkin monia joilla olisi rakkaus totuuteen mutta ei mitään keinoa muuttaa liikkeess vallitsevaa opin suuntaa.
Se ei tule ikinä olemaan mahdollista, joten lähtekää pois.Ilm. 18:4 Ja minä kuulin toisen äänen taivaasta sanovan: "Lähtekää siitä ulos, te minun kansani, ettette tulisi hänen synteihinsä osallisiksi ja saisi tekin kärsiä hänen vitsauksistansa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilm. 18:4 Ja minä kuulin toisen äänen taivaasta sanovan: "Lähtekää siitä ulos, te minun kansani, ettette tulisi hänen synteihinsä osallisiksi ja saisi tekin kärsiä hänen vitsauksistansa
Minun kansani, kuulkaat kehoitusta.
- Anonyymi
Heinon kommentti tähän kiinnostaisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1993171Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos621974Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt351582Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651573- 931280
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221215Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa50993Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva5942Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61927Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan187922
