Alkuperäinen ohjelma on paras ja siinä on otettu kaikki huomioon, miten auto sekä muut järjestelmät toimivat.
Myös kulutus on pienin mahdollinen koska verotus ja päästötestit, kulutus vaikuttaa autojen verotukseen ja ollut jo sitä kauan.
Joku ottaa kovan katteen jos "softamies" lataa uuden ohjelman sisään ja veloittaa joidenkin minuuttien hommasta useita satoja euroja.
Kysy aina että onko alkuperäisessä kunnossa !
Ei kannata "softata" autoja tai ostaa softattuja
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
En välttämättä itsekään ostaisi softattua autoa. Mutta tosiasiahan on, että auto toimii pirteämmin ja automaattina vaihtaa jouhevammin jos sisään on ajettu softa. Myös kulutus tippuu todistetusti. Itselläni ei ole mitään tarvetta lisätehoille, joten ainut syy miksi softaisin autoa, olisi varmaan kulutuksen takia. Tosin eipä tuo parin litran diesel ole muutenkaan kovin isoruokainen kun keskikulutus on n. 4,5l paikkeilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437407
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543693Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473556- 623308
- 512994
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/522970Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1931871- 471551