Ostetaan Cadillac vm 66-73 (kaikki mallit ovat harkinnassa) tai Lincoln Continental MK IV.
Jos olet luopumassa Cadillacista tai Lincolnista, meilaa tiedot, kuva(t) ja hintapyyntö osoitteeseen [email protected]. VAIN ajokuntoiset huomioidaan mutta pikkuvikoja ei pelästytä!
Jos olet luopumassa Cadillacista tai Lincolnista, meilaa tiedot, kuva(t) ja hintapyyntö osoitteeseen [email protected]. VAIN ajokuntoiset huomioidaan mutta pikkuvikoja ei pelästytä!
Vastaukset 4
Vanhimmat
valitettavasti en myy Lincolnia(ni) mutta HYVÄ juttu toi ex-GTI. Itämaiset ´urheiluautot´ haisee pahalle ja maistuu pahemmalle. Lincoln Mark V nyt esim. on autoilijan oma heaven. 460 cid lotkotus on ... you know!
Ilmeisesti olet kiinnostunut ostamaan loistoauton sanan varsinaissessa merkityksessä. Suosittelen lämpimästi myös yläluokan moparin hankintaa. 440 kone on varsinkin suomen oloissa paljon kiitollisempi käytön kannalta, ja Imperial on alustaltaan aivan eri luokkaa kun tunnetummat Cauko ja Linko. Usko pois, olen ajanut näitä kaikkia sen verran, että uskallan pistää pääni vadille asiasta. Korimalli sitten taas onkin makuasia. Happy hunting!
olen ostamassa caillakin , haluatko ostaa minulöta 96
Eiköhän aloittaja ihan itse tiedä mitä ostaa ja mikä kiinnostaa.
Jos imperiali tai New Yorker ei innosta niin ei väkisin,kas kun ei joku tyrkytä Jaguaria tai S Mersuaan!
440 on oiva kone ja versioita joka lähtöön vuosien varrella,siinä missä muillakin ja siinä ihmeempiä erikoisominaisuuksia ole mitä puuttuisi jostain toisen divisioonan tai konsernin isolohkokoneista samalta ajalta.
"kiitollisempi käytön kannalta"=???
Meinaatko että kaveri etsii käyttistä vai eikö muut osannut tehdä myöskin isoja patarauta vääntökaseja perustekniikalla..ei tainnut ihan outo ja uusi asia olla enää 60 tai 70 luvullakaan V8 yhdellekkään USA valmistajalle eikä varsinkaan Cadillacille tai Lincolnille jotka oli V12-V16 ja V8 valmistajia ensimmäisten joukossa vuosisadan alkupuolella.
Mielenkiintoinen kommentti kehua ja verrata jopa yli 50vuotiaita autoja niinkuin ne kaikki olisi yhä samalla viivalla ja samankuntoisia kuin jälleenmyyjän koeajoon antamia uutukaisia.
Millähän ilveellä niitä voi vertailla keskenään kun toinen on toistaan huonompi yksilö käytännössä ja entisöityjäkin joka lähtöön,moinen vertailu on enempi yksilöiden vertailua eikä niistä mitään johtopäätöksiä voi tehdä ellei ole mahdollisuutta ajaa samassa kunnossa säilyneitä vastaavin varustein.
1996 Cadillac ei kuulu samalle sivullekkaan kuin nämä mistä puhutaan,96 kuuluu aikaan joka halutaan unohtaa ollen tonniviidensadan ALE palstalle tai varaosiksi/paaliin,siellä missä muitakin 80 luvun 4d sedan pikkucaddyjä eikä saman ajan eldostakaan tarvi kuin kilohinnan maksaa.