Sähköauto vouhottajat paniikissa,miksi?
Ofotetaan nyt ensin että saataisiin akku sähköautoihin ja kaikille. Nyt siä akkua ei vielä 2020 vuonna ole. Suomen kaikkimoottorit ei ole kuin hyttysen ininä maapallolla. Olematon saastutus,miettikää sitä. Vihreä puolue on pahuuden puolue.
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Viherhihhuleilla ei ole ajokorttia tai heillä ei ole varaa sähköautoon. siksi ne yrittää kaikin keinoin syyllistää polttisautoilua. Viherpiipertäjillä on kaikkein suurin hiilijalanjälki koska lentävät joka vuosi afrikkaan auttamaan nälkää näkeviä viidakkolapsia.
- Anonyymi
Mainintasi vihreiden maailman saastuttamisesta tuli esille, kun juttelin erään politiikon kanssa. Hän nimenomaan korosti tätä, mutta hyvin monet asiathan tässä maailmassa ovat päinvastoin kuin esitettynä.
- Anonyymi
"Olematon saastutus,miettikää sitä."
Miten niin olematon? Kyllähän sähköautokin saastuttaa vaikkakin äärimmäisen vähän juuri siihen kohtaan tiellä missä liikkuu (renkaiden jättämä materiaali ym. pikkusaaste). Ensinnäkin sen auton valmistus saastuttaa valtavasti. Toisekseen sähköauton tarvitseman sähkön valmistus saastuttaa enemmän tai vähemmän. Vaikka lataus tehtäisiin päästöttömällä sähköllä, voimalaitosten rakentaminen on saastuttanut. Ydinvoimalla tehty sähkö on saastuttanut voimalaitoksen rakennuksen aikana ja vuosituhansia sen jälkeenkin. Fossiiliset voimalaitokset saastuttaa koko ajan, eli siis sähköauton "pakokaasut siirretään" sähköjohtoja pitkin jonnekin kauemmas. - Anonyymi
eikös VW AY VÄKI VAROITTANUT ETTÄ TESTAAMATONTA TEKNIIKKAA TULEE MARKKINOILLE?
Mitä merkitsee kuluttajalle? tuhoa se on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisa Torpan raskausuutisesta...
Maisa Torppa ilmoitti olevansa raskaana. Yksi asia ihmetyttää ja on ihmetyttänyt aikaisemminkin: Maisa Torpan Instagramissa tykkääjissä/kommentoijiss18410737Muusikko Pave Maijanen, 70, on kuollut
"Talvella 2018 hän sai ALS-diagnoosin. Ensioireet hän huomasi syksyllä 2018. Tuolloin Maijanen alkoi tuntea kummallisia lihaskramppeja ja huomasi, ett1426589Sofia muutti hotelliin ilmaiseksi
"Seiskan saamien tietojen mukaan kohukaunotar Sofia Belorf, 30, olisi muuttanut helsinkiläiseen luksushotelliin äskettäin. Seiskan saamien tietojen mu3982846Stefun Sofialle tarjoamat luxuskyydit maksamatta, velkaa niistä jo yli 17 000 euroa.
Seiskan mukaan limusiinikyyteihin erikoistunut yritys hakee Stefun yritykseltä oikeusteitse yli 17 000 € maksamattomista kyydeistä. Useat ajoista ova1572297Maisa otti raskauskirtin esille
Viimeinen oljenkorsi.... Miten "yllättävää".. .. :D1391969