Joyo JF-02 virhe, eli valmiiksi "rikki" oleva pedaali

Anonyymi

Törmäsin internetin syövereissä tällaiseen keskusteluun.

https://www.freestompboxes.org/viewtopic.php?t=25443

Piirilevyssä oleva diodin kuva on ilmeisesti mennyt väärin päin tietyssä kohtaa tuotteen elämänkaarta. Kuva kun on väärin päin ja tuotannossa on kasattu sen kuvan mukaan, niin eihän se toimi kuten on suunniteltu.

Mahtaako kyseisessä Joyo tuotteessa olla edelleen sama virhe jos tänä päivänä ostaisi?

2

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käsittämätöntä, että väärin kasattuja laitteita lähtee maailmalle. En ihmettele, kun tietyissä Youtube videoissa JF-02 pedaali kuulostaa aivan muulta kuin siltä, mitä sen pitäisi emuloida, eli Fulltone OCD pedaalia. Ovat todennäköisesti olleet juuri tuollaisia väärin kasattuja malleja.

      • Anonyymi

        Surkeita eriä on näköjään päässyt maailmalle. Luulisi että nykyään ovat kuitenkin oikein kasattuja, sillä tuota kyseistä pedaalia pidetään hyvänä budjettiversiona. Toinen hyvä budjettiversio Joyo JF-02 Ultimate Drive lisäksi on Mooer Hustle Drive.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe