Olettekos ajatelleet

Ensi vuonna pariutua vai onkos yksi eläminen se mitä haluatte elämältä?
1761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei se pariutuminen kovin helposti käy. 😂
Tuskinpa kukaan olisi yksin jos se olis niin helppoa. Mieluummin yksin kun huonossa suhteessa.

Äänestä
  • Ei se käy koska et juo viinaa etkä käy baareissa.

    t viinamies

    Äänestä

Niin kuin Luoja suo, se riittää.

Äänestä

Haluan jatkaa nykyisellään. Eli asua yksin ja olla sitoutuneessa suhteessa ilman mukuloita.

Äänestä

Ajattelin pariutua ensi vuonna. Aiemmin on ollut kaikennäköistä, ettei suhdeasiat ole olleet päälimmäisenä mielessä. Pariudun joko kiinnostuksen kohteeni kanssa tai sitten jonkun ihan randomin. Aika näyttää.

Äänestä
  • Mutta mitään tiivistä yhteiseloa en kuitenkaan halua.

    Äänestä

Ei kiinnosta pariutua mutta paritella haluaisin

Äänestä

Kunhan astumaan pääsis

Äänestä
  • Oletko joku sonni vai??

    Äänestä

Enpä ole asiaa erityisemmin ajatellut. Pariudun, jos sopiva osuu kohdalle. Jatkan näin, jos ei osu. Eipä tuo pariutuminen ole elämäni tarkoitus.

Äänestä

Yksin on hyvä, jos ei sopivaa löydy. Pelkät panojutut ei oo mua varten.

Äänestä

Ajatellut en ole, kun ei ole yksin minun päätökseni, mutta haaveissa se olisi, sitten joskus, jos, kun, ehkä ja niin edelleen.

Ensi vuosi tulee liian nopeasti koko 12kk mitaltaan, sen osalta en asettele mitään parisuhdeodotuksia korvien väliin, parempi pitää nyt unelmat nollissa, kuin hätäillä mitään. Katellaan sitten vuotta myöhemmin uudelleen, on tilaa unelmillekin toisella tavalla.

Äänestä

Vai oliko tarkoitus sopeuttaa rehellisyyttä valheeseen ja opettaa opettajalla jolla ei ymmärrystä.
Yksin tai kaksin kompinaatiolla ei ole sitä vaikutusta mitä halutaan.
Rajoittamaton rajoittaminen vie pidemmälle kuin osasitte olettaa.
Se jokin iso joka tätä ohjasi aikoinaan oli totaalisen ulkona.
Se mitä haitte oli isompaa ja kivuliampaa kuin voitte ikinä ymmärtää.
Vastaus kysymykseesi. Tässä valheessa minkä muut loivat ei ole väliä miten tai kenenkä kanssa vaan sillä ketä sattuu ja kuin paljon.

Äänestä

Tinder naiset haluaa vain petipuuhia. Tapassin kaks naista ja tapailin niitä pari kuukautta kerrallaa mutta ei ne halunneet muuta kun seksiä. Odottelin että jos vaikka olis jotain romanttisempaa juttua kehitellä mutta seksiä oli vaan .Naiset ei halua seurustella muuten menee elämä liian vaikeaksi kun nainen joutuu vaihtamaan kämppää ehkä ja sisustusta.

Äänestä

Ei enää kiinnosta pariutua, elämä on niin paljon helpompaa yksin

Äänestä

En halua enkä aio pariutua.
Se juna meni jo. Kokeiltua tuli, huonoksi havaittu idea. Nautin vapaudestani ja osaan arvostaa sitä nyt tosissaan.
Jos en olisi parisuhdetta kokeillut, en osaisi arvostaa yksinoloa.
En löydä yhtäkään syytä miksi pitäisi sinkkuudesta luopua.
-nainen-

Äänestä

joo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ensi vuonna pariutua vai onkos yksi eläminen se mitä haluatte elämältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu