Olisiko jollain tietoa hyvästä puhelinmyynti firmasta tms? Olen etsimässä töitä ja kiinnostaisi löytää hyvä firma.
Puhelinmyynti
8
620
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä puhelinmyyntifirma on vähän kuin suomalainen appelsiini, sitä ei ole olemassa.
- Anonyymi
juuh. vältä ainakin P...staria kuin ruttoa!!
- Anonyymi
tai siis jos haluat palkkaa millä elää niin vältä..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tai siis jos haluat palkkaa millä elää niin vältä..
Minun kaveri ollut Scanria nimisessä firmassa yli 10 vuotta puhelinmyyjänä ja tienestit paremmat kun mulla tavallisissa toimistohommissa.
- Anonyymi
Just luin lehdestä kuinka puhelinmyynnillä voi tienata yli 3000 kuukaudessa. Nuokin olivat lehtimyyjä. Paremmin oman kokemukseni perusteella tienaa B2B-myynnillä. Tuolloin on paremmat työajatkin, kun ei tarvii ihmisiä hätyytellä viikonloppuisin tai iltaisin. Minä olin Suomen Numerokeskuksella töissä. Myin siis yrityksille mainosnäkyvyyttä. Pohjapalkka muistaakseni 1500 ja siihen provikat päälle. Pitkän linjan suomalainen firma. Palkka oli aina ajallaan. Hyvänä myyntipäivänä sai vielä lahjakortin aina bonukseksi. Harmitti kun piti muuttaa perhetilanteen takia toiselle paikkakunnalle.
- Anonyymi
Itse olin usean vuoden Savonlinnassa Infonorilla puhelinmyyjänä ennen opiskeluja. Turhaan parjattu puhelinmyyntiä. Yritysmyyntiä tehtiin arkisin ja omasta työhuoneesta. Myytiin siis näkyvyyttä tosi toimivaan tarjouspalveluun. Suht helppo myytävä ja siitä johtuen pääsi hyville palkoille. Infonor on vanha yritys ja toimii useammalla paikkakunnalla edelleen. Suosittelut sille.
- Anonyymi
Kannattaa valita yritysmyyntiä tekevä firma, jos ei halua kuulla mummojen huutoa lehti- ja vitamiinikaupoilla. Lisäksi kannattaa katsoa, joku firma jolla on ikää enemmän kuin pari vuotta. Esimerkkeinä Scanria ja Infonor. Näistä on hyviä kokemuksia. Maksavat pohjapalkan ja provision myynneistä. Lisäksi taitaa olla ainoa puhelinmyyntifirma, missä saa soitella omasta työhuoneesta.
- Anonyymi
Hyväntavanvastaista se työ ei ainkaan ole sillä jos näkövammaisille vanhoille henkilöille pitää myydä väenväkisin niin kauheeta. Henkilö sanoo ettei näe niin silti sun täytyy myydä kun ne kuuntelee sun puheluita ja jos liian lyhyitä puhelut on niin voi tsiisus sitä palautetta. Ostisko ne ittekkäön jos olisivat lopunikkää liikuntavammaisia ja joku myyjä sanois et hei ostappa tästä hyvät juoksukengät niin pääset hyvin liikkeelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.624794Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2523623Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2633337Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1123263Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie332366- 1011558
Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1221451- 1711216
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA771104Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341011