Puhelinmyynti

Anonyymi

Olisiko jollain tietoa hyvästä puhelinmyynti firmasta tms? Olen etsimässä töitä ja kiinnostaisi löytää hyvä firma.

8

723

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä puhelinmyyntifirma on vähän kuin suomalainen appelsiini, sitä ei ole olemassa.

    • Anonyymi

      juuh. vältä ainakin P...staria kuin ruttoa!!

      • Anonyymi

        tai siis jos haluat palkkaa millä elää niin vältä..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        tai siis jos haluat palkkaa millä elää niin vältä..

        Minun kaveri ollut Scanria nimisessä firmassa yli 10 vuotta puhelinmyyjänä ja tienestit paremmat kun mulla tavallisissa toimistohommissa.


    • Anonyymi

      Just luin lehdestä kuinka puhelinmyynnillä voi tienata yli 3000 kuukaudessa. Nuokin olivat lehtimyyjä. Paremmin oman kokemukseni perusteella tienaa B2B-myynnillä. Tuolloin on paremmat työajatkin, kun ei tarvii ihmisiä hätyytellä viikonloppuisin tai iltaisin. Minä olin Suomen Numerokeskuksella töissä. Myin siis yrityksille mainosnäkyvyyttä. Pohjapalkka muistaakseni 1500 ja siihen provikat päälle. Pitkän linjan suomalainen firma. Palkka oli aina ajallaan. Hyvänä myyntipäivänä sai vielä lahjakortin aina bonukseksi. Harmitti kun piti muuttaa perhetilanteen takia toiselle paikkakunnalle.

    • Anonyymi

      Itse olin usean vuoden Savonlinnassa Infonorilla puhelinmyyjänä ennen opiskeluja. Turhaan parjattu puhelinmyyntiä. Yritysmyyntiä tehtiin arkisin ja omasta työhuoneesta. Myytiin siis näkyvyyttä tosi toimivaan tarjouspalveluun. Suht helppo myytävä ja siitä johtuen pääsi hyville palkoille. Infonor on vanha yritys ja toimii useammalla paikkakunnalla edelleen. Suosittelut sille.

    • Anonyymi

      Kannattaa valita yritysmyyntiä tekevä firma, jos ei halua kuulla mummojen huutoa lehti- ja vitamiinikaupoilla. Lisäksi kannattaa katsoa, joku firma jolla on ikää enemmän kuin pari vuotta. Esimerkkeinä Scanria ja Infonor. Näistä on hyviä kokemuksia. Maksavat pohjapalkan ja provision myynneistä. Lisäksi taitaa olla ainoa puhelinmyyntifirma, missä saa soitella omasta työhuoneesta.

    • Anonyymi

      Hyväntavanvastaista se työ ei ainkaan ole sillä jos näkövammaisille vanhoille henkilöille pitää myydä väenväkisin niin kauheeta. Henkilö sanoo ettei näe niin silti sun täytyy myydä kun ne kuuntelee sun puheluita ja jos liian lyhyitä puhelut on niin voi tsiisus sitä palautetta. Ostisko ne ittekkäön jos olisivat lopunikkää liikuntavammaisia ja joku myyjä sanois et hei ostappa tästä hyvät juoksukengät niin pääset hyvin liikkeelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      270
      4949
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      108
      2523
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      117
      1550
    4. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      101
      1090
    5. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      334
      1001
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      271
      896
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      117
      866
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      797
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      39
      765
    10. IS Viikonloppu 4.-6.4.2026

      Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja
      Sanaristikot
      73
      740
    Aihe