Olisiko jollain tietoa hyvästä puhelinmyynti firmasta tms? Olen etsimässä töitä ja kiinnostaisi löytää hyvä firma.
Puhelinmyynti
8
562
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä puhelinmyyntifirma on vähän kuin suomalainen appelsiini, sitä ei ole olemassa.
- Anonyymi
juuh. vältä ainakin P...staria kuin ruttoa!!
- Anonyymi
tai siis jos haluat palkkaa millä elää niin vältä..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tai siis jos haluat palkkaa millä elää niin vältä..
Minun kaveri ollut Scanria nimisessä firmassa yli 10 vuotta puhelinmyyjänä ja tienestit paremmat kun mulla tavallisissa toimistohommissa.
- Anonyymi
Just luin lehdestä kuinka puhelinmyynnillä voi tienata yli 3000 kuukaudessa. Nuokin olivat lehtimyyjä. Paremmin oman kokemukseni perusteella tienaa B2B-myynnillä. Tuolloin on paremmat työajatkin, kun ei tarvii ihmisiä hätyytellä viikonloppuisin tai iltaisin. Minä olin Suomen Numerokeskuksella töissä. Myin siis yrityksille mainosnäkyvyyttä. Pohjapalkka muistaakseni 1500 ja siihen provikat päälle. Pitkän linjan suomalainen firma. Palkka oli aina ajallaan. Hyvänä myyntipäivänä sai vielä lahjakortin aina bonukseksi. Harmitti kun piti muuttaa perhetilanteen takia toiselle paikkakunnalle.
- Anonyymi
Itse olin usean vuoden Savonlinnassa Infonorilla puhelinmyyjänä ennen opiskeluja. Turhaan parjattu puhelinmyyntiä. Yritysmyyntiä tehtiin arkisin ja omasta työhuoneesta. Myytiin siis näkyvyyttä tosi toimivaan tarjouspalveluun. Suht helppo myytävä ja siitä johtuen pääsi hyville palkoille. Infonor on vanha yritys ja toimii useammalla paikkakunnalla edelleen. Suosittelut sille.
- Anonyymi
Kannattaa valita yritysmyyntiä tekevä firma, jos ei halua kuulla mummojen huutoa lehti- ja vitamiinikaupoilla. Lisäksi kannattaa katsoa, joku firma jolla on ikää enemmän kuin pari vuotta. Esimerkkeinä Scanria ja Infonor. Näistä on hyviä kokemuksia. Maksavat pohjapalkan ja provision myynneistä. Lisäksi taitaa olla ainoa puhelinmyyntifirma, missä saa soitella omasta työhuoneesta.
- Anonyymi
Hyväntavanvastaista se työ ei ainkaan ole sillä jos näkövammaisille vanhoille henkilöille pitää myydä väenväkisin niin kauheeta. Henkilö sanoo ettei näe niin silti sun täytyy myydä kun ne kuuntelee sun puheluita ja jos liian lyhyitä puhelut on niin voi tsiisus sitä palautetta. Ostisko ne ittekkäön jos olisivat lopunikkää liikuntavammaisia ja joku myyjä sanois et hei ostappa tästä hyvät juoksukengät niin pääset hyvin liikkeelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki712742Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752308Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752158Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä22055Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen51434Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue101419- 781142
- 691027
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81010No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘114975