Puhelinmyynti

Anonyymi

Olisiko jollain tietoa hyvästä puhelinmyynti firmasta tms? Olen etsimässä töitä ja kiinnostaisi löytää hyvä firma.

8

413

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä puhelinmyyntifirma on vähän kuin suomalainen appelsiini, sitä ei ole olemassa.

    • Anonyymi

      juuh. vältä ainakin P...staria kuin ruttoa!!

      • Anonyymi

        tai siis jos haluat palkkaa millä elää niin vältä..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        tai siis jos haluat palkkaa millä elää niin vältä..

        Minun kaveri ollut Scanria nimisessä firmassa yli 10 vuotta puhelinmyyjänä ja tienestit paremmat kun mulla tavallisissa toimistohommissa.


    • Anonyymi

      Just luin lehdestä kuinka puhelinmyynnillä voi tienata yli 3000 kuukaudessa. Nuokin olivat lehtimyyjä. Paremmin oman kokemukseni perusteella tienaa B2B-myynnillä. Tuolloin on paremmat työajatkin, kun ei tarvii ihmisiä hätyytellä viikonloppuisin tai iltaisin. Minä olin Suomen Numerokeskuksella töissä. Myin siis yrityksille mainosnäkyvyyttä. Pohjapalkka muistaakseni 1500 ja siihen provikat päälle. Pitkän linjan suomalainen firma. Palkka oli aina ajallaan. Hyvänä myyntipäivänä sai vielä lahjakortin aina bonukseksi. Harmitti kun piti muuttaa perhetilanteen takia toiselle paikkakunnalle.

    • Anonyymi

      Itse olin usean vuoden Savonlinnassa Infonorilla puhelinmyyjänä ennen opiskeluja. Turhaan parjattu puhelinmyyntiä. Yritysmyyntiä tehtiin arkisin ja omasta työhuoneesta. Myytiin siis näkyvyyttä tosi toimivaan tarjouspalveluun. Suht helppo myytävä ja siitä johtuen pääsi hyville palkoille. Infonor on vanha yritys ja toimii useammalla paikkakunnalla edelleen. Suosittelut sille.

    • Anonyymi

      Kannattaa valita yritysmyyntiä tekevä firma, jos ei halua kuulla mummojen huutoa lehti- ja vitamiinikaupoilla. Lisäksi kannattaa katsoa, joku firma jolla on ikää enemmän kuin pari vuotta. Esimerkkeinä Scanria ja Infonor. Näistä on hyviä kokemuksia. Maksavat pohjapalkan ja provision myynneistä. Lisäksi taitaa olla ainoa puhelinmyyntifirma, missä saa soitella omasta työhuoneesta.

    • Anonyymi

      Hyväntavanvastaista se työ ei ainkaan ole sillä jos näkövammaisille vanhoille henkilöille pitää myydä väenväkisin niin kauheeta. Henkilö sanoo ettei näe niin silti sun täytyy myydä kun ne kuuntelee sun puheluita ja jos liian lyhyitä puhelut on niin voi tsiisus sitä palautetta. Ostisko ne ittekkäön jos olisivat lopunikkää liikuntavammaisia ja joku myyjä sanois et hei ostappa tästä hyvät juoksukengät niin pääset hyvin liikkeelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      104
      7614
    2. 107
      5758
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5107
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4496
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3190
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      54
      2899
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      53
      2812
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2407
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2404
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2016
    Aihe