Miksi köyhien puolue ei auta köyhiä

Kun kysyy, sanotaan van että persut ja Sipilä sitä, persut ja Sipilä tätä.

Vittuako se kiinnostaa, kun haluaa tietää, miksi köyhistä välittävä puolue ei nyt korjaa köyhien huonoa ja epätasa-arvoista asemaa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos+köyhät+loppuvat,+loppuu+köyhien+puolueelta+äänestäjät,+mutta+sen+sijaan+porvarikauppiaat+saavat+enemmän+asiakkaita.Suomessa+8,2+%+talouksista+ei+pysty+ostamaan+omaa+autoa.+Jos+tämä+köyhyysloukku+poistuisi,+saisivat+autoliikkeet+saman+verran+lisää+asiakkaita+ja+tuloja.Siksi+köyhien+puolue+korottaa+autoilun+kustannuksia,+jotta+auton+ostoon+kyvyttömien+määrä+ei+vähentyisi+ja+autokauppiaat+rikastuisi+köyhien+autoilun+tarpeen+kustannuksella.

Äänestä
  • suomessa kun kukaan ei halua tulla julkis köyhäksi niin edustus parras valohin puuttuu, aikoinaan oli köyhien puoluekin mutta kannatus jäi vaatimattomaksi,

    Äänestä

Kataisen köyhyyden poistivat kun petasivat sille komissaarin paikan.

Äänestä

Auttoihan ne Italian perseaukisia muhkealla tukipaketilla.

Äänestä
  • Italiassa sekä ALV että eläkeikä olivat valmiiksi alhaalla.
    Venezueloittaja-Sannan lahjoittamilla Suomen verorahoilla molempia alennetaan lisää.

    Äänestä

Nyt tarvittaisiin Kalevi Sorsan tyyppisiä teollisuusmiehiä, joilla oli tasa-arvovisioita.

Kalevi oli SDP:n puh.johtaja ja perustamassa menestyksekästä Valtion Kuvaputkitehdasta, joka valloitti maailman kuvaputkimarkkinat.

Kalevi Sorsa,sd, kuuluu samaan ryhmään kuin vanhat Finnlaysonit, Fazerit ym., jotka ovat olleet Suomea teollistamassa. Poikkeuksena edellisiin oli kuitenkin se, että Kalevi ei pyrkinyt voiton tavoitteluun vaan ideologiansa mukaan myi kuvaputkia jopa alle omakustannushinnan.

Äänestä

kyllä+nämä+hallituspuoleet++syytää+pyytää+antaa+tulijoille+40%+kunnan+rahoista.siitä+ei+riitä+meille+eli+muista+ketä+äänestät+kunnat+kaatuu++kun+syöjiä+on++mutta+tienaajia+ei+.KUNNAT++HÄVETKÄÄ+PÄÄTTÄJÄT+++KUN+HAALITTE++NÄITÄ:

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun kysyy, sanotaan van että persut ja Sipilä sitä, persut ja Sipilä tätä.

Vittuako se kiinnostaa, kun haluaa tietää, miksi köyhistä välittävä puolue ei nyt korjaa köyhien huonoa ja epätasa-arvoista asemaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu