Joo sattui tuossa toista threadia lukiessa mieleen että mitähän palveluja Suomessa oikeasti käytetään? Onhan noita maailmalla aika monta mutta riittääkö suomessa paljon käyttöä muille kun Tinderille ja kotimaisille? Okcupidia näytettiin myös suositeltavan.
Hinge, Bumble ja plenty of fish kuulee kansainvälisissä keskuteluissa mainittavan mutta enpä ole huomannut näitä kenenkään edes mainitsevan.
Kaippa näistäkin nettihaulla tietoa löytäisi mutta mielenkiintoista kuulla mitä palstalaiset sanovat.
Mitä deittipalveluja suomessa käytetään? Onko miehillä ja naisilla suosikkeja?
8
948
Vastaukset
- Anonyymi
Miehet käyttää sellaisia josta saa rahalla seksiä. Kumppania netistä ei kannata etsi koska naiset todella nirsoja ja pinnallisia. Eivät naiset halua tavata normaaleja miehiä joten miehet käyttää palveluita jossa ostetaan seksiä.
Nyt tuntuu siltä, että tämä sivusto saa olla ainoa, johon joskus kirjoitan; tosin kokemuksia miltään sivustoilta ei ole. En vaan halua ryhtyä käymään läpi eri ihmisiä, vaan ajattelen niin, että jos yhteys löytyy henkisesti, niin lähtökohta on silloin parempi. Vaikka toinen miellyttäisikin silmää, niin se ei itsessään johda kovinkaan pitkälle.
Avioeron jälkeen olen valmis jatkamaan yksinkin...näin on varmaan paljon parempi kuin etsiä jotain, joka ei löydy ja pettyä kerta toisensa jälkeen. Mutta ehkä elämä jossain vaiheessa yllättää :)- Anonyymi
Bumble on parempi kuin Tinder. Tinder voittaa käyttäjämäärissä, mutta siitäkään ei ole iloa, kun nykyään uudistuksen jälkeen kaikille tulee ilmasessa versiossa lähinnä muutamia samoja ja sellaisia jotka ruksaa.
Bumble ei tyrkytä jatkuvasti maksamaan eikä mainoksia. - Anonyymi
Miksi olla kuukausikaupalla Tinderissä jos siellä ei tapahdu mitään. Kuulemma kotimainen Valo suosiossa. En sit tiedä onko mainospuhe.
Bumble tosi suosittu monissa maissa, Suomessa vasta kasvamassa. - Anonyymi
Se B:llä alkava.
- Anonyymi
Jep parasta kokeilla. E-kontaktia en suosittele. Ihan rahastusta!
- Anonyymi
Samaa koskee Be2:sta. Täysin kuollut, kallis ja vaikea irtisanoa.
- Anonyymi
Mies ja suosikkini on Bumble.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403077- 812904
- 1902479
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362195- 201493
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411406Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231403- 101284
- 131269
- 221251