Mitä deittipalveluja suomessa käytetään? Onko miehillä ja naisilla suosikkeja?

Anonyymi

Joo sattui tuossa toista threadia lukiessa mieleen että mitähän palveluja Suomessa oikeasti käytetään? Onhan noita maailmalla aika monta mutta riittääkö suomessa paljon käyttöä muille kun Tinderille ja kotimaisille? Okcupidia näytettiin myös suositeltavan.

Hinge, Bumble ja plenty of fish kuulee kansainvälisissä keskuteluissa mainittavan mutta enpä ole huomannut näitä kenenkään edes mainitsevan.

Kaippa näistäkin nettihaulla tietoa löytäisi mutta mielenkiintoista kuulla mitä palstalaiset sanovat.

8

1001

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miehet käyttää sellaisia josta saa rahalla seksiä. Kumppania netistä ei kannata etsi koska naiset todella nirsoja ja pinnallisia. Eivät naiset halua tavata normaaleja miehiä joten miehet käyttää palveluita jossa ostetaan seksiä.

    • Nyt tuntuu siltä, että tämä sivusto saa olla ainoa, johon joskus kirjoitan; tosin kokemuksia miltään sivustoilta ei ole. En vaan halua ryhtyä käymään läpi eri ihmisiä, vaan ajattelen niin, että jos yhteys löytyy henkisesti, niin lähtökohta on silloin parempi. Vaikka toinen miellyttäisikin silmää, niin se ei itsessään johda kovinkaan pitkälle.
      Avioeron jälkeen olen valmis jatkamaan yksinkin...näin on varmaan paljon parempi kuin etsiä jotain, joka ei löydy ja pettyä kerta toisensa jälkeen. Mutta ehkä elämä jossain vaiheessa yllättää :)

    • Anonyymi

      Bumble on parempi kuin Tinder. Tinder voittaa käyttäjämäärissä, mutta siitäkään ei ole iloa, kun nykyään uudistuksen jälkeen kaikille tulee ilmasessa versiossa lähinnä muutamia samoja ja sellaisia jotka ruksaa.

      Bumble ei tyrkytä jatkuvasti maksamaan eikä mainoksia.

    • Anonyymi

      Miksi olla kuukausikaupalla Tinderissä jos siellä ei tapahdu mitään. Kuulemma kotimainen Valo suosiossa. En sit tiedä onko mainospuhe.

      Bumble tosi suosittu monissa maissa, Suomessa vasta kasvamassa.

    • Anonyymi

      Se B:llä alkava.

    • Anonyymi

      Jep parasta kokeilla. E-kontaktia en suosittele. Ihan rahastusta!

      • Anonyymi

        Samaa koskee Be2:sta. Täysin kuollut, kallis ja vaikea irtisanoa.


    • Anonyymi

      Mies ja suosikkini on Bumble.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2144
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      72
      1224
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      938
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      140
      719
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      646
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      632
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      575
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      567
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      563
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      539
    12. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      475
    17. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      75
      460
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      457
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    Aihe