Mikä on "ihan hyvän miehen" määritelmä?

Anonyymi

Tutustuin mieheen johon minulla ei ole ollut minkäänlaista kipinää missään vaiheessa. Hän täyttää ns paperilla kaikki kriteerit, mutta joku juttu puuttuu, jokin henkinen yhteys tms.
Mies ei kaiken lisäksi ole lainkaan tyyppiäni ulkonäöllisesti, eikä varmaan suurimman osan naisista jääden reilusti alle 170 cm ja hinteläksi, MUTTA....

Arvostan todella montaa asiaa hänessä kuten mm luotettavuus ja aitous, rehellisyys, heittäytymiskyky, jämäkkyys, oma-aloitteisuus..
Hän räjäytti täydellisesti tajuntani seksissä, en olisi koskaan uskonut että tuon ulkokuoren alla asuu tuollainen peto.

On siis ristiriitaista että läheisyys ja seksi toimii, seksi on todella hyvää ja haluan sitä kokoajan enemmän. Hänen kanssaan on kuin olisi ollut aina, kaikki on tosi helppoa, liian helppoa??? Onko joku onnistunut tälläisessä suhteessa missä hyvin todennäköisesti ei ole riitoja? Jostain syystä tämä särmättömyys vaivaa kaikkein eniten, en osaa sanoa miksi.

Toisaalta en osaa työntää häntä poiskaan koska läheisyys ja seksi vetää puoleensa. Näyttää siltä että "ihan kiva mies" onnistunut loukuttamaan minut.

2

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää muistaa,että ahneella on paskainen loppu,loputon vaatimusten lisääminen johtaa lopulta siihen,että joku toinen vie kullanmurusi

    • Anonyymi

      Jos olet sitä tyyppiä, jolla pitää olla niitä riitoja, anna olla. Samoin kuin miehille tärkeää on seksi, monien naisten elimistö etsii sitä ihmissuhdedraamaa koko ajan. Tee kaverille palvelus ja lähde, koska ajaudut muutoin piinaamaan häntä ja tuhlaat hänen elämäänsä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe