Tämän päivän Hesarissa oli juttu, jonka mukaan nuoriso maksaa 1000-2000 euroa jostakin vaatekappaleesta pelkästään sen vuoksi, että sen on suunnitellut joku muodissa oleva henkilö. Tyylinäs ja tapansa kullakin.
Itse en suostuisi pukemaan ylleni mitään Louis Vittonin suunnittelemaa, ja syykin on sama kuin nuorilla: suunnittelija on tunnettu, ja siksi hänen tuotteensa ovat ylihinnoiteltuja. Minua hävettäisi kulkea kaupungilla kaikkien katseiden alla tonnin vaate ylläni. Jokainen fiksu tajuaisi, että olen ollut tarpeeksi tyhmä maksaakseni nimestä.
Nuoret ja Louis Vitton
3
170
Vastaukset
- Anonyymi
Se siitä ilmastonmuutoksesta. Pelkkää pintaa se nuorilla vaan on.
Eiköhän lähdetä siitä että tässä yhteiskunnassa saa pukea päälleen juuri niitä vaatteita kuin haluaa👍🏻 sen ei pitäisi olla sinulle eikä muillekaan mikään ongelma jos on varaa ostaa vaikka kuinka kallis kaulahuivi jos itse tahtoo.
- Anonyymi
Tuskin niitä LV:n miestenvaatteita ostetaan suunnittelijan takia. LV:n miestenvaatteet suunnittelee Virgil Abloh, joka toimi Fendi -vaatemerkin suunnittelijana 2009-2018. Muutama vuosi sitten olisi pitänyt Fendi -vaatmerkin olla supersuosittu, jos suunnittelijalla olisi jotain väliä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482493
- 1801728
- 921598
- 691543
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6955- 80938
- 68871
- 61846
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188834- 61808