Tämän päivän Hesarissa oli juttu, jonka mukaan nuoriso maksaa 1000-2000 euroa jostakin vaatekappaleesta pelkästään sen vuoksi, että sen on suunnitellut joku muodissa oleva henkilö. Tyylinäs ja tapansa kullakin.
Itse en suostuisi pukemaan ylleni mitään Louis Vittonin suunnittelemaa, ja syykin on sama kuin nuorilla: suunnittelija on tunnettu, ja siksi hänen tuotteensa ovat ylihinnoiteltuja. Minua hävettäisi kulkea kaupungilla kaikkien katseiden alla tonnin vaate ylläni. Jokainen fiksu tajuaisi, että olen ollut tarpeeksi tyhmä maksaakseni nimestä.
Nuoret ja Louis Vitton
3
168
Vastaukset
- Anonyymi
Se siitä ilmastonmuutoksesta. Pelkkää pintaa se nuorilla vaan on.
Eiköhän lähdetä siitä että tässä yhteiskunnassa saa pukea päälleen juuri niitä vaatteita kuin haluaa👍🏻 sen ei pitäisi olla sinulle eikä muillekaan mikään ongelma jos on varaa ostaa vaikka kuinka kallis kaulahuivi jos itse tahtoo.
- Anonyymi
Tuskin niitä LV:n miestenvaatteita ostetaan suunnittelijan takia. LV:n miestenvaatteet suunnittelee Virgil Abloh, joka toimi Fendi -vaatemerkin suunnittelijana 2009-2018. Muutama vuosi sitten olisi pitänyt Fendi -vaatmerkin olla supersuosittu, jos suunnittelijalla olisi jotain väliä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1066842- 954311
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista463556Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483442- 1803333
- 503329
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242869- 642441
- 422383
- 131734