Osaisiko joku neuvoa hyvää peitevärin. Käytin aikaisemmin Lumenen Duo stikcia( kynä jossa on kaksi päätä, valokynä ja peiteväri) oli tosi hyvä, mutta niitä ei enää valmisteta. Nyt tarvisin uuden. Auttakaa minua.
peiteaine
Lot
2326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Käytän myös Lumenen Skin Couture peitekynää,mis vaalea kuultoroosa pää ja mattabeige peitepuikko.Kyllä sitä ainakin isommissa tavarataloissa on.Sehän on alle vuoden vanha tuote niinku koko "SKIN COUTURE"sarja!!!Eli ei lopetettu,mikäli on sama tuote.Toinen hyvä myös kaikenlaiseen peittämiseen on Lumenen red neutralizer.
Itse käytän tuota ja tykkään tosi paljon!
Peittää hyvin muutakin kuin punoitusta.Esim. tummat silmänaluset ja muut ihon virheet.Itse käytän sitä meikkipuuterin alla,mutta käsittääkseni sitä voi laittaa myös meikkivoiteen/puuterin päälle.