Aloitimme uuden suhteen sen perusteella, että ruvetaan kavereiksi, käydään eri tapahtumissa, ulkoillaan ja soitellaan. Muutaman kerran jälkeen mies alkoi kärttää seksiä. Ei huvittanut yhtään, ei ole enää mieheen haluja, käytän hyvää laitetta lähinnä sukuelinten elinvoiman ja toiminnan ylläpitämiseksi kuin nautinnoksi, toki muutaman orgasminkin saan ja ihan hyvä näin.
Ajattelin, no enhän siitä kulu ja yritettiin, hän ei pystynytkään. Nyt mietin, johtuiko siitä, että minä en ole valmis mihihkään kommervekkeihin. Jos hänen kerran tekee mieli ja hän pitää minusta niin luulisi pystyvän. Itse en edes odota mitään tyydyttämistä, sen hänelle kerroin. Olen muutenkin sitä mieltä että jos minä haluan saada orgasmin, saan sen koska halu on minussa sisällä. ei sitä kukaan toinen saa aikaan. Jos sisällä on sytytin, se syttyy riippumatta miehen taidoista. Siitä on kokemusta.
Nyt on lähes lumpun olo, kun olen ryhtynyt luonteeni vastaisesti sellaiseen mitä en tahdo. Pari seksisuhdetta koko elämässä, joten mikään taituri en ole. Onko vaan parasta jättää suhde. En usko rakastuvani, siksi toivoisin kaverin seuraksi ettei tarvitsisi olla yksin. Häntä kaivelee etten ole häneen rakastunut, hän kertoo olevansa. Sanoin että olen tässä, en voi tunteilleni mitään enkä etsiskele ketään muutakaan. Aika surullinen olo, apea, en syylliseksi itseäni pysty leimaamaan.
Keski-ikäsen uusi suhde
2
337
Vastaukset
- Anonyymi
Olette varmaan väärät ihmiset toisillenne. Suhteessa pitää olla intohimoa luonnostaan.
- Anonyymi
En tunne ketään kohtaan mitään intohimoa. Etsin kumppania yksinäisyyteen. Ja sitä voi poistaa vain erilaisilla menoille. Osallistun ryhmiin, se on parasta, mutta nyt vain muutamat ryhmät ovat kokoontuneet. On myös läheisiin välit ja kotona pari harrastusta.
Aikanaan uuden parisuhteen intohimoa ohjasi vietti perheen perustamiseen. Uskon että se oli enemmänkin se kuin intohimo mieheen, vaikka tietenkin olin ihastunut ensin ja se muuttui kiintymykseksi, voi sitä rakkaudeksi sanoa.
Jotkut voivat rakastua vanhalla iällä, epäilen itseäni. Tiedän monta jotka ovat tylsänä yksin ja sanovat että alan suhteeseen jos oikea sattuu kohdalle. En usko että sattuu kuin harvoille.
Nyt kun olen yksin, kohtaan pari-kolme suhteeseen pyyntöä vuodessa, usein kieltäydyn kohteliaasti, nyt ajattelin kokeilla. Ei taida onnistua. Aloittaja
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 403714
- 991768
- 1361635
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa531620- 971371
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo311283MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil2971176- 571145
Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1271041Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa2711011