Etelässäkin hirmupakkaset, mikä on sähkönkulutus?

Kertoisko joku tänhetkisen sähkönkulutuksen Suomessa?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä tuulivoimalat pitää meistä huolen, että ei mitään ongelmaa.

t. vihreä

Äänestä

Mitkä ihmeen hirmu pakkaset meillä on 4 astetta niin eipä tuo nyt tammikuussa ole kummoinen pakkanen.

Äänestä
  • Nykyään kaikki on niin suurta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nykyään kaikki on niin suurta.

    Paitsi suuret asiat

    Äänestä

Lock down ja vain reilu 12 000 MW.

Äänestä
  • Huomenna arki ja isommat lukemat. Sunnuntaina aamulla luvassa 24 astetta pakkasta. Hyytyykö tuulimyllyt?

    Äänestä

Aurinkosähköä saadaan runsaasti.

Äänestä

Sähkönkulutus nyt?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kertoisko joku tänhetkisen sähkönkulutuksen Suomessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu