Osa sähköautoista ei näytä enää paljonko km jäljellä.

Volvolla on foorumeiden mukaan sähköauto jossa kuljettaja ei tiedä montako km autolla pääsee... on siinä ruotsalaisilla suunnittelijoilla ja päätöksen tehneillä että tuollainen ok, päässä viirannut.

Minua ei haittaa kun ei tule sähkäautoa mutta luulisin jotakin suomalaista haittaavan.
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Akuston lämpötilan muuttuminen muuttaa rangea paljon ja sitä varten pitäisi tehdä tietokoneohjelmisto joka huomioi lämpötilan, joten on helpompaa vain jättää tuollainen ennustava näyttö pois.

Äänestä

Omassa näyttää todella hyvin, jos ajelee samalla tapaa koko ajan, siis kiihdytykset yms. Lisäksi mulla lisänä puhelkmessa apsi jolla näkee vielä tarkemmin kulutuksen ja jäljellä olevan virran akustossa. Ei mitään ongelmia nissanilla...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Volvolla on foorumeiden mukaan sähköauto jossa kuljettaja ei tiedä montako km autolla pääsee... on siinä ruotsalaisilla suunnittelijoilla ja päätöksen tehneillä että tuollainen ok, päässä viirannut.

Minua ei haittaa kun ei tule sähkäautoa mutta luulisin jotakin suomalaista haittaavan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu