Lavastettu koko "vallankaappausyritys"
Mitä tästä pitäisi nyt ajatella?
Poliisit ottavat selfieitä terroristien kanssa
https://twitter.com/bubbaprog/status/1346920198461419520
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Terroristit ovat twiittajan sanomaa, en itse tiedä keitä nuo miehet ovat.
Toisaalta, kongressinjäsenet ovat saaneet poliisin kautta tiedustelutietoja, että Antifa olisi yrittänyt soluttautua Trumpin kannattajien joukkoon.- Anonyymi
Kongressinjäsenet ovat saaneet poliisin kautta tiedustelutietoja, että Antifa olisi yrittänyt soluttautua Trumpin kannattajien joukkoon.
https://twitter.com/RepMoBrooks/status/1347171347043115008 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kongressinjäsenet ovat saaneet poliisin kautta tiedustelutietoja, että Antifa olisi yrittänyt soluttautua Trumpin kannattajien joukkoon.
https://twitter.com/RepMoBrooks/status/1347171347043115008Totta kai. Sehän on aina viranomaisten mielessä, kun valmistautuvat mahdollisesti väkivaltaisiksi ennustettuihin mielenosoituksiin. Tiedustelutieto saattaa olla tuon jälkikäteisviisastelijan omia sanoja, mutta tosiaan heitä on saatettu varoittaa, että kiihkeä mielenilmaus voi muuttua todella vaaralliseksi mellakaksi, mikäli vastamielenosoittajat pääsevät aiheuttamaan mellakan.
Nyt kuitenkin taisi olla niin, että nämä menninkäisen näköiset örveltäjät olivat ihan aitoja Trump-fanaatikkoja.
- Anonyymi
Kyllä siinä muutama selfie kannattaa ottaa ajan tappamiseksi. Niin kauan kuin ei alivoimaisena ole aivan pakotettu taisteluun, kannattaa yrittää rauhoittaa tilannetta, kunnes apujoukot saapuvat. Vähän hymyä ja pari selfietä, niin apujoukot ovat taas 30 sekuntia lähempänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riinan oudot selitykset
Riina sanoo iltiksen haastattelussa että avioliiton ongelmat johtuvat siitä ettei häntä katsottu tai hänestä kiinnostuttu kun liikkuivat Kallen kanssa927952Mikäs emäntä se joka listi lapset ja itsensä?
Oli muhokselta,ouluun saakka piti mennä toteuttamaan tuokin asia. Onneksi ei silti rekan alle ajanut. Ei nimiä, toki ne tulee minfoon. Mutta niillä ei1187758Halla-aho: Emme halua, että punavihreä hallitus jatkaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007761119.html Alkaa olla nykyhallituksella lopun ajat.5146006